Жіночий алкоголізм - причини, стадії, симптоми

Зміст статті

Останнім часом жіночий алкоголізм став не тільки більш поширеним явищем, але і помолодшав. За останніми статистичними даними, більше 70% жінок спробували спиртні напої ще до того, як їм виповнилось 18 років. Поступово дози вживання алкогольних напоїв збільшуються і, якщо у жінки трапляються душевні переживання, вона намагається позбутись від них саме за допомогою алкоголю.

Варто зазначити, що жіночий алкоголізм розвивається трохи інакше, ніж чоловічий. Як правило, чоловіки випивають в компанії, а жінки починають вживати спиртні напої за компанію з чоловіком або поодинці.

Жіночий алкоголізм

Сучасні доктора-наркологи вважають, що представниці прекрасної статі не тільки спиваються швидше, але і важко піддаються лікуванню. Вже на першій стадії, яка, як правило, триває близько чотирьох років, під вплив потрапляє нейромедиаторна система. Саме цей вплив викликає ейфорію, заспокоєння та відчуття розслабленості. Більшість жінок це і приваблює в алкоголі, адже в такому стані у них виходить відволіктись від проблем.

Жіночий алкоголізм: причини виникнення

Причини жіночого алкоголізму

Всі причини цієї недуги можна умовно поділити на психологічні та фізичні.

До причин психологічного характеру слід віднести:

 • високий рівень стресу;
 • постійне навантаження та бажання бути кращою – це призводить до того, що ввечері жінка шукає шляхи розслабитися;
 • осуд – через це представниці прекрасної статі починають ховатись від усіх та вживати ще більше спиртних напоїв;
 • емоційна схильність до зняття стресу – у будь-якій ситуації жінка намагається зняти стрес за допомогою спиртного.

До фізичних причин алкогольної залежності варто віднести:

 • мінімальна кількість води в організмі призводить до більшої концентрації алкоголю в крові;
 • маленький вага призводить до швидкого та сильного сп'яніння;
 • гормональні особливості – через це організм всмоктує етанол з підвищеною швидкістю;
 • досягнення розслабленого стану за допомогою менших доз алкоголю.

Симптоми жіночого алкоголізму

Абсолютно всі ознаки жіночого алкоголізму проявляються поступово. Спочатку кожен день знімається стрес келихом пива або вина, потім дози поступово збільшуються. Чим частіше жінка вживає алкоголь, тим швидше розвивається толерантність до невеликих доз, кількість випитого постійно збільшується і з'являється певна модель поведінки.

 • Спроби приховати свою залежність та вживання алкогольних напоїв наодинці.
 • Постійні виправдання та нові причини для вживання алкоголю.
 • Відсутність критичного ставлення до власної поведінки в періоди сп'яніння.

Ці ознаки алкоголізму говорять про те, що жінка вже не зможе впоратись самостійно та їй необхідна підтримка і кваліфікована медична підтримка.

Жіночий алкоголізм - симптоми

 • Бажання випити з будь-якого приводу та без.
 • Заперечення наявності проблеми.
 • Постійне підвищення доз.
 • Втрата апетиту при вживанні алкогольних напоїв.
 • Апатія, втрата інтересу до всього що відбувається навколо та замкнутість.
 • З'являються мішки під очима, руки починають тремтіти, живіт через цирозу печінки збільшується.
 • Знижується швидкості реакцій та інтелектуальних здібностей.
 • Грубість по відношенню до рідних та близьких.
 • Зміна повсякденних звичок – жінка починає пропускати роботу тільки заради того, щоб випити.

Стадії алкоголізму у жінок

Жіночий алкоголізм також має три стадії. Кожна з них має свої ознаки та особливості протікання, більш того саме від стадії алкоголізму залежить лікування.

Перша стадія

Жіночий алкоголізм перша стадія фотоЖінка втрачає контроль над дозою. Вона все ще зберігає мінімальну критичність, розуміє, що розпивання спиртних напоїв у великих кількостях призведе до негативних наслідків, але не визнає, що починає спиватись.

Друга стадія

АлкогольНа цьому етапі з'являється похмілля та абстинентний синдром. Організм стає звичним до етанолу, тому жінка поступово підвищує дозу. При цьому, чим більше доза, тим більше отруюється організм. Починає змінюватись зовнішній вигляд, розпухають губи, обличчя стає одутлим, очі опухають.

Третя стадія

Вплив алкоголю на зовнішність жінки фотоНа цьому етапі алкоголь стає головним у житті жінки. Ознакою цієї стадії є запої.

Міфи про жіночий алкоголізм

Існує кілька міфів про жіночий алкоголізм, до основних з них слід віднести наступні.

 • Жіночий алкоголізм лікується набагато важче чоловічого. Сучасні медики неоднозначні в таких висновках. Основна проблема полягає в тому, що жінки приходять до лікаря набагато пізніше чоловіків. А чим більше стадія, тим важче лікування.
 • Жіночий алкоголізм викликаний стресом та психотравмами. Не можна сказати, що це так на 100%. У сучасному житті чоловіки та жінки однаково піддаються стресам, проте прекрасна половина людства частіше за все починає пити, коли втрачає свою привабливість, проходить через зраду та самотність.
 • Жіночий алкоголізм протікає особливо. Наркологи відзначають, що саме цей міф найбільше схожий на правду. У жінок алкоголізм прогресує дуже швидко, часто трапляються запої, з яких вона важко виходить.

Наслідки алкоголізму

Алкоголь нещадний до жіночого організму. Жінка, яка регулярно вживає спиртні напої швидко старіє, згасає її репродуктивна функція, страждає печінка, підшлункова залоза, головний мозок. Крім того, жінка в алкогольному стані просто не в змозі повноцінно здійснювати свої функції дружини, мами, сестри або відповідального співробітника. Саме тому, так важливо вчасно звернутись за допомогою та почати лікування.

Лазерне кодування від жіночого алкоголізму – ефективний метод лікування

Процедура лазерного кодування від алкоголізму є одним з найдієвіших способів лікування. До переваг лазеротерапії варто віднести:

 • нешкідливість та безболісність;
 • можливість лікування будь-якої стадії алкоголю;
 • лікування відбувається без установок, без втручання до психіки людини та без програм, що зомбують;
 • відсутність побічних явищ;
 • ефективність лікування – 98-100%;
 • доступна ціна.

Медичний центр «Луч» проводить процедуру лазерного кодування на найсучаснішому обладнанні. У нас працюють висококваліфіковані фахівці, що дозволяє досягти високих результатів.

Звертайтесь, ми допоможемо вам або вашим близьким повернутись до тверезого, повноцінного життя.

Рейтинг: 0/5 - 0 голосов

Часті питання на тему:
"Жіночий алкоголізм - причини, стадії, симптоми"

Ще кілька років тому фахівці б сказали, що жіночий алкоголізм практично невиліковний. Однак сьогодні, завдяки методу лазерної терапії, вилікувати жіночий алкоголізм можливо на будь-якій стадії. Кількість сеансів залежить від тяжкості випадку, але навіть після першого сеансу в медичному центрі «Луч», ви побачите результат.

Головною відмінністю жіночого алкоголізму є те, що прекрасна половина людства, яка страждає цим недугом, практично завжди п'є наодинці, тому і залежність стає помітна на пізніх стадіях. Крім того, навіть ковток алкоголю наносить непоправну шкоду жіночому організму, при цьому лікування завжди проходить набагато трудніше.

До основних ознак жіночого алкоголізму слід віднести часті перепади настрою – від стану ейфорії до спалахів гніву, зміни в характері та зовнішності, випадіння волосся та зубів. Жінки, які страждають алкогольною залежністю, часто відмовляються від зустрічей з друзями, адже наодинці з собою вони можуть не відмовляти собі в кількості випитих спиртних напоїв.

Алкоголь руйнує жіночий організм. У представниць прекрасної статі, що зловживають спиртними напоями швидко розвиваються хвороби печінки, нирок, порушується метаболізм, страждають судини, від чого знижується ефективність роботи головного мозку. Алкоголь викликає порушення в роботі серцево-судинної системи, а також призводить до розвитку гастриту, панкреатиту та багатьох інших захворювань.

На сьогоднішній день найбільш ефективним методом лікування алкоголізму є метод лазерної терапії. Медичний центр «Луч» спеціалізується на даному виді лікування. Завдяки впливу на спеціальні точки, пацієнтка вже після першого сеансу буде по-іншому відноситися до алкоголью та зможе від нього відмовитися. Кількість сеансів залежить від стадії залежності.

 

Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: