Залежність від соціальних мереж: як позбутися залежності

Зміст статті

Соціальні мережі займають особливе місце в житті кожного. І це не дивно, адже вони не тільки відкривають необмежені можливості для спілкування, а й дають море цікавої інформації. Користувачі мережі можуть читати пости, слухати музику, дивитись фільми, тренуватись, слухати семінари, проходити курси та навіть заробляти. При цьому, величезна кількість людей потрапляють у справжню залежність від соціальних мереж. Вони вже не уявляють свого життя без того, щоб не поділитись в соціальних мережах останніми подіями та не дізнатись останніх новин друзів.

Соціальні мережі: добре чи погано

Соціальні мережі: добре чи погано фото

Проблема залежності від соціальних мереж була досліджена Чиказьким університетом. Після численних тестів було встановлено, що сучасна залежність від соціальних мереж, за своїм руйнівним впливом на психіку людини, не поступається, алкоголю, наркотикам та сигаретам. Така масова залежність від соцмереж пояснюється тим, що втомлені від постійних стресів, негативних новин та емоцій люди, шукають віддушину.

Тут варто зазначити, що якщо у людини є хобі, яке допомагає позбутись від негативу, то Фейсбук або Інстаграм, стануть лише ще однією можливістю для спілкування та майданчиком, де можна голосно заявити про себе. І навпаки, якщо у людини немає захоплень, то він в буквальному сенсі слова стане заручником інтернету та соціальних мереж.

Вплив соціальних мереж на людину

Вплив соціальних мереж на людину фото

Сьогодні більше 80% населення всієї планети мають активні акаунти в соціальних мережах та відкривають їх кілька разів на добу. Якщо загальний час, проведений в соціальних мережах, не перевищує однієї години на день, то у людини немає залежності. Цілком природно, що вона швидко переглядає новини та спілкується з друзями, а от коли людина вже не може відірватись від соціальної мережі, їй обов’язково необхідна допомога.

Першим дзвіночком такої залежності є тривожність через реакцій підписників на черговий пост. Людина постійно заходить на свою сторінку тільки для того, щоб перевірити кількість лайків та дизлайків.

Останні дослідження показали, що така поведінка спостерігається у 35% користувачів, з них 85% – це люди старші за 25 років. Більш того, у половини цих людей спостерігається тільки залежність від Інстаграму або тільки від мережі Фейсбук. Решта готові цілодобово безперервно гортати стрічки всіх соціальних мереж та спостерігати за тим, як яскраво проходить життя у друзів та знайомих. Саме через таку поведінку у людей починають з'являтися проблеми з особистим життям, соціалізацією та роботою.

Залежність від соцмереж фото

Крім того, спостерігаючи за життям інших, людина часто проектує події на себе, що призводить до невдоволення собою. За даними соціологічних опитувань, більше 70% користувачів соціальних мереж незадоволені своєю фігурою та зовнішнім виглядом. Це призводить до розладу та депресії, що не дає людині розвиватись, реалізовувати себе та сповна насолоджуватись життям.

Таким чином, залежність від соціальних мереж – це реальна загроза для психіки сучасних людей. Саме тому, коли Інстаграм або Фейсбук перестає бути тільки розвагою, а повністю поглинає увагу та час людини, необхідно терміново звернутись за допомогою до фахівців.

Проблема соціальних мереж: основні симптоми та стадії залежності

Лікування залежності від соціальних мереж залежить від стадії. Безумовно, не всі стадії вимагають негайного втручання фахівців, але чим вище стадія, тим швидше треба почати лікування.

Основні симптоми залежності

  • Людина починає проводити в соціальній мережі більше двох годин в день, вона постійно перевіряє оновлення та починає грати в онлайн-ігри.
  • Час в мережі збільшується, а бажання заявити про себе стає настільки великим, що користувач починає додавати в друзі на свою сторінку всіх підряд.
  • Втрачається грань між реальним та віртуальним життям, віддається перевага спілкуванню з віртуальними людьми.
  • З'являється залежність від лайків та коментарів, людина строго стежить за реакціями підписників та засмучується, якщо не бачить бажаного відгуку.
  • Реальне життя практично повністю перестає його цікавити – сім'я, дім, робота, все йде на другий план, головним стає активність в соціальних мережах.

З будь-яким з цих симптомів реально важко впоратись самостійно. Більш того, чим вище стадія залежності, тим більше цих симптомів у людини.

Стадії залежності

Перша стадія

Людина створює акаунти в соціальних мережах заводить нових друзів та поступово відшкодовує собі брак спілкування в реальному житті.

Друга стадія

Користувач все більше часу проводить в соціальних мережах, з кожним днем ​​віддаляючись від реального життя. Саме на цій стадії людина переносить свої цілі у віртуальний світ.

Третя стадія

Людина буквально залежить від соціальних мереж. Вона вранці насамперед заходить у соціальні мережі, щоб перевірити новини та ввечері не ляже спати, поки не перегляне всі актуальні сторі та нові пости.

Життя без соціальних мереж: як впоратись з залежністю

Залежність від соціальних мереж фото

Варто зазначити, що тільки одиниці готові зізнатись самі собі, що у них є залежність від соціальних мереж. Якщо ви входите до їх числа або якщо хочете, щоб ваші діти або близькі люди проводили менше часу в соціальних мережах, то спочатку треба обмежити час. Далі варто скласти розпорядок дня, де виділити певний проміжок часу спілкуванню в мережах та перегляду інформації. Правда, тут повинна бути висока самодисципліна, адже в будь-який інший час заходити в мережу не можна. Щоб навіть не думати про соціальні мережі, варто зайняти себе навчанням, роботою або придумати цікаве хобі.

Якщо впоратись самостійно не виходить, і ви як і раніше думаєте, як перестати сидіти в телефоні, то вам неодмінно потрібно звернутися до фахівця.

Медичний центр «Луч» знає, як вилікуватись від інтернет залежності

Як вилікуватися від інтернет залежності фото

Сеанси лазерної терапії в Кривому Розі – кращий варіант лікування залежності від соціальних мереж. У центрі працюють висококваліфіковані фахівці, які допоможуть повернутись до реального життя та назавжди позбутись від інтернет-залежності.

Варто зазначити, що сеанси лазеротерапії проходять без втручання до психіки людини, тому даний метод лікування підходить навіть підліткам. Завдяки впливу лазерного променю на спеціальні точки по всьому тілу, людина зможе відмовитись від постійного проведення часу в соціальних мережах та легко переключитись на інші заняття.

Звертайтесь до медичного центру «Луч», тут кожному допоможуть повернутись до повноцінного життя в реальному світі.

Рейтинг: 0/5 - 0 голосов
Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: