Психологічна залежність від їжі

Зміст статті

Залежність від їжі – одна з найбільш поширених форм розладу психологічної поведінки. Цей стан проявляється в безконтрольному споживанні їжі та нездатності людини протистояти уявному почуттю голоду. Внаслідок цього, почуття голоду витісняє будь-які інші потреби людини на другий план. Бажання домогтися успіху в особистому житті, професійній діяльності або фінансовій сфері тепер втрачають цінність. Більш того, люди, що мають психологічну залежність від їжі, не вирішують свої проблеми, а просто заїдають їх. Це призводить до того, що людина буквально деградує на соціальному рівні.

Психологічна залежність від їжі фото

Основні причини психологічної залежності від їжі

Варто звернути увагу, що харчова залежність може з'явитись з будь-яких причин. І, щоб підібрати правильний варіант лікування, необхідно правильно її встановити.

Залежність від їжі: психологія

Травми психологічного характеру або сильні душевні переживання – дуже часто людина бореться з проблемами такого характеру саме за допомогою їжі.

Прагнення компенсувати фізичний біль смачною їжею

 • Моральні та фізичні знущання з боку інших – люди, які відчувають на собі агресивні прояви з боку оточуючих, часто намагаються заблокувати свої образи, переживання та біль саме їжею.
 • Нелюбов до себе та невдоволення власною зовнішністю – повні люди часто ненавидять своє відображення у дзеркалі, але замість того, щоб почати працювати над собою, вони ще більше заїдають цю проблему.
 • Сильні душевні розлади – люди, які страждають панічними атаками або які відчувають почуття тривоги з будь-якого приводу, намагаються полегшити цей стан поїдаючи різну смакоту.

Симптоми психогенного переїдання: як визначити залежність

На наявність харчової залежності вказують ряд симптомів. До основних з них слід віднести наступні:

 • невміння контролювати обсяг порцій;
 • швидке поглинання великої кількості їжі;
 • бажання щось з'їсти навіть без почуття голоду;
 • ховання їжі для того, щоб пізніше з'їсти її на самоті;
 • в компанії людина спеціально їсть мало, а коли залишається одна – переїдає;
 • відсутній режим харчування – людина їсть нерозбірливо, протягом всього дня харчування не розподіляється на сніданок, обід або вечерю, воно відбувається нерозбірливо протягом усього дня.

Окремо варто звернути увагу на психологічні причини харчової залежності:

 • низька самооцінка та постійні думки про власні недоліки;
 • неприйняття себе та відраза до самого себе;
 • відчуття сорому чи провини за свої вчинки.

Всі ці почуття можуть привести до того, що людина буде заїдати свої думки, ненавидіти себе ще більше за скоєне та знову заїдати.

Психологія їжі: хто найбільше схильний до ризику

Залежність від їжі фото

Безумовно, психологічна залежність від їжі може з'явитися у кожного. При цьому, найбільше їй схильні такі групи людей.

 • Люди з «синдромом відмінника» – до цієї групи належать ті, хто надто вимогливий до себе та робить все, щоб бути у всьому кращим.
 • Самотні та невпевнені в собі люди.
 • Діти, яким батьки постійно вселяли, що вони не мають права на помилку та не можуть підвести їх очікування.

Наслідки харчової залежності

Зависимость от еды психология фото

Психологічну залежність від їжі можна навіть в чомусь порівняти з алкоголізмом або наркоманією, так як людина довгий час заперечує наявність проблеми. Однак важливо звернути увагу, що якщо вчасно не звернутись за допомогою до фахівців, то харчова залежність може привести до необоротних наслідків для організму.

До найбільш поширених наслідків харчової залежності варто віднести.

 • Цукровий діабет.
 • Ожиріння.
 • Порушення роботи печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту.
 • Проблеми з дихальною функцією.
 • Проблеми з суглобами та опорно-руховим апаратом.

Харчова залежність: лікування

Пищевая зависимость фото

Щоб позбутись від харчової залежності ні в якому разі не можна сідати на дієти, так як це ще більше погіршить ситуацію. Необхідно розібратись саме в причинах такої залежності та поступово замінити звичку заїдати чимось іншим. Щоб спробувати самостійно впоратись з харчовою залежністю, використовуйте наступні способи.

 • Коли у вас з'явиться бажання щось з'їсти, запитайте себе навіщо ви це робите. Одна справа якщо ви дійсно голодні та зовсім інша, якщо намагаєтесь з'їсти булочку після важкої розмови або стресовій ситуації на роботі. Таке питання самим до себе допоможе вчасно зупинитись та замінити бажання поїсти чимось іншим, наприклад, склянкою води або прогулянкою.
 • Приберіть із зони швидкого доступу цукерки, шоколадки, печиво та інші ласощі. Завдяки цьому у вас не буде можливості швидко заїсти стрес.
 • Привчіть себе їсти повільно, не намагайтеся швидко проковтнути їжу. Пам'ятайте, що ситість настає через 15 - 20 хвилин після прийому їжі. Саме тому так важливо розтягнути свою трапезу та вживати фіксовану кількість їжі. У тому випадку, коли ви самостійно не можете впоратись з проблемою переїдання, вам просто необхідна допомога.

Багато молодих дівчат намагаються компенсувати переїдання блювотою. Спробувавши раз, вони розуміють, що можуть собі не відмовляти у смачненькому, а потім, просто позбутися від зїденого. Однак така поведінка може призвести до булімії, що дуже небезпечно для здоров'я і життя.

Таким чином, якщо ви розумієте, що у вас є харчова залежність та ви шукаєте варіант, чим замінити їжу, то краще якомога швидше звернутися за допомогою до фахівців.

Медичний центр «Луч» - ефективне лікування ожиріння та харчової залежності Кривому Розі

Метод лазерного кодування від переїдання є найбільш ефективним способом лікування психологічної залежності від їжі. Завдяки тому, що лазер впливає на спеціальні точки, людина легко відмовляється від перекусів та колись улюбленої їжі. Більш того, у людини нормалізується обмін речовин, і тепер у неї не буде бажання постійно щось з'їсти.

Сеанс проходить без болю та без втручання до психіки людини, а в результаті, хворий перестане переїдати та заїдати будь-який стрес або проблему. Більш того, лазерне кодування харчової залежності в Кривому Розі допоможе якомога швидше позбутись від зайвих кілограмів та привести своє тіло в порядок.

Телефонуйте +38 (096) 478-71-18 або +38 (099) 193-35-25 і фахівці медичного центру «Луч» допоможуть змінити ваше життя на краще.

 
Рейтинг: 5/5 - 1 голосов

Часті питання на тему:
"Психологічна залежність від їжі - причини, симптоми, наслідки"

До основних причин психологічної залежності від їжі варто віднести травми психологічного характеру або сильні душевні переживання, прагнення компенсувати фізичний біль смачною їжею, моральні та фізичні знущання з боку інших, нелюбов до себе і невдоволення власною зовнішністю, сильні душевні розлади.

До основних ознак харчової залежності варто віднести:

 • швидке поглинання великої кількості їжі,
 • невміння контролювати обсяг порцій,
 • постійне бажання щось з'їсти навіть без почуття голоду.

У людей з харчовою залежністю відсутній режим харчування, вони часто ховають їжу для того, щоб пізніше з'їсти її на самоті.

Харчова залежність часто розвивається у людей з низькою самооцінкою, людей, які постійні думають про власні недоліки, не приймають себе та відчувають огиду до самого себе або ж мають відчуття сорому чи провини за свої вчинки.

Щоб позбутись від харчової залежності, необхідно вчитись отримувати задоволення не від їжі, а від чогось іншого. Наприклад, ви можете займатися спортом, слухати музику, робити дихальні вправи або просто пити воду.

Найбільш ефективним способом лікування психологічної залежності від їжі є метод лазерного кодування. Завдяки тому, що лазер впливає на спеціальні точки, людина легко відмовляється від перекусів та колись улюбленої їжі.

У медичному центрі «Луч» проведуть сеанси, під час яких вам допоможуть нормалізувати обмін речовин. Вже після першого сеансу бажання постійно щось з'їсти у вас пропаде назавжди.

 

Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: