Підлітковий алкоголізм - причини, стадії, симптоми

Зміст статті

Підлітковий алкоголізм фото

Алкоголізм серед підлітків – актуальна проблема сучасного суспільства. Щорічно жертвами алкоголізму стають тисячі підлітків. Більш того, навіть незважаючи на те, що алкоголь чинить руйнівну дію на життя підлітків, багато юнаків та дівчат продовжують вживати спиртні напої у необмеженій кількості.

Причини підліткового алкоголізму

Причини розвитку дитячого алкоголізму можуть бути різними. Однак головним фактором виникнення такої залежності є копіювання поведінки дорослих. Відсутність турботи та контролю, втрата батьків, алкоголізм в сім'ї та інші складні життєві ситуації зайвий раз підштовхують молодих людей до спиртних напоїв.

Варто зазначити, що розвиток підліткового алкоголізму багато в чому залежить від сім'ї. Наприклад, якщо батьки часто випивають спиртні напої, то дитина на підсвідомому рівні буде вважати, що свято – це обов'язково привід випити. Більш того, більшість сучасних батьків помилково вважають, що легке вино або келих пива не завдадуть шкоди зростаючому організму.

Алкоголізм серед дітей та підлітків активно розвивається під впливом сучасного суспільства. В журналах, газетах, на вулицях, на телебаченні – прихована реклама алкогольної продукції є скрізь. А так як психіка підлітків легко піддається такому впливу, вони починають пробувати розрекламовані напої. І якщо ви помітили, що ваш син або дочка почали випивати, то краще відразу почати розмовляти та вживати заходів.

Ще однією розповсюдженою причиною підліткового алкоголізму в Україні є посттравматичні наслідки мозкових травм. У таких ситуаціях розпивання алкогольних напоїв призводить до ураження центральної нервової системи. Розвиток алкогольної залежності протікає набагато швидше, підліток втрачає здатність контролювати кількість випитого, в нього з'являються ознаки алкогольної абстиненції. Однак при будь-якій стресовій ситуації, він знову тягнеться до алкоголю.

" class="page-contents-link">

Симптоми підліткового алкоголізму фото

Симптоми підліткового алкоголізму

Вживання алкоголю підлітками є досить поширеним явищем. При цьому, якщо розпивання спиртних напоїв відбувається дуже рідко, підліток ще може впоратись з негативним впливом самостійно, але коли виникає залежність, без допомоги фахівця вже не обійтись.

Щоб надати своєчасну допомогу своїй дитині, будьте уважні до неї в підлітковому віці, розмовляйте та звертайте увагу на поведінку. Про те, що у вашого сина або дочки є залежність від алкоголю, ви дізнаєтеся по ряду наступних ознак.

 • Зміни кола спілкування.
 • Втрата інтересу до улюблених захоплень.
 • Погіршення успішності.
 • Спалахи агресії, особливо при спробах поговорити про алкогольну залежність.
 • Ігнорування правил особистої гігієни.
 • Виникнення правових порушень.
 • Крадіжки речей та грошей з дому.
 • Підвищена стомлюваність.
 • Втрата концентрації уваги.
 • Порушення координації.
" class="page-contents-link">

Дитячий алкоголізм

Стадії підліткового алкоголізму

Варто звернути увагу, що лікування підліткового алкоголізму залежить від стадії. А формування такої залежності у підлітків прийнято ділити на п'ять основних етапів.

Перша стадія

Протягом трьох-шести місяців проходить звикання організму до алкоголю. На даному етапі, на думку підлітків щодо спиртних напоїв величезний вплив справляє оточення (сім'я, школа, друзі).

Друга стадія

Поступове збільшення дози та регулярне розпивання алкоголю. Даний етап може тривати до року, під час нього змінюється характер та поведінка підлітка.

Третя стадія

Проявляється виражена психологічна залежність, підліток постійно знаходить для себе виправдання щодо вживання спиртних напоїв. На цій стадії діти часто втрачають контроль над ситуацією, вони здатні випити величезну кількість спиртного, при цьому на наступний день відчувають всю «красу» похмільного синдрому.

Четверта стадія

Хронічна стадія залежності. На даному етапі підліток не може уявити свого життя без алкоголю, навіть незважаючи на те, що похмільний синдром стає більш яскравим та відчутним.

П'ята стадія

Крайня стадія алкогольної залежності, під час якої спостерігаються ознаки деменції, розвиток недоумства та швидкої деградації. На цій стадії підліток стає грубим, його поведінка набуває ознак сексуальної розбещеності, з'являється алкогольна анемія та порушення нормальної емоційної діяльності.

П'ять фактів про підлітковий алкоголізму

 1. Самоствердження – основна причина вживання алкоголю підлітками. Згідно з дослідженнями, проведеними в різних країнах світу, від 12 до 66% підлітків вживають спиртні напої тільки для того, щоб самоствердитися серед однолітків.
 2. Дівчатка-підлітки більш схильні до впливу алкоголю, так як вважають, що саме спиртні напої допомагають їм впоратись з будь-якими проблемами.
 3. Зростає ризик сексуального насильства – більше 80% інцидентів, відбувались, коли молоді люди були в стані алкогольного сп'яніння.
 4. Більш високий ризик появи алкогольної залежності у тих підлітків, в родині яких прийнято часто розпивати спиртні напої.
 5. У підлітків алкоголізм розвивається набагато швидше – якщо юнак чи дівчина будуть регулярно вживати алкоголь, то найсильніша алкогольна залежність розвинеться всього за кілька місяців.

Наслідки підліткового алкоголізму

Наслідки підліткового алкоголізму фото

Алкогольні напої діють на підлітковий організм як отрута повільної дії. Навіть невеликі дози спиртних напоїв викликають незворотні наслідки в організмі молодих людей, в тому числі в їх психіці.

Дуже важливо, щоб лікування підлітків від алкоголізму було виконано максимально швидко та правильно. У такому випадку, ви зможете уникнути негативного впливу алкоголю на психіку підлітка.

Постійне вживання спиртних напоїв також призводить до зниження інтелектуальних здібностей, погіршення пам'яті та емоційною нестабільністю.

Крім того, у молодих людей страждає печінка і серце, знижується репродуктивна функція та зростає ймовірність гормональних розладів.

Що робити?

Хочете допомогти своїй дитині швидко позбутися від алкогольної залежності? Медичний центр «Луч» прийде на допомогу в цьому питанні. Наші лікарі знають, як боротись з дитячим алкоголізмом, вони проведуть сеанс лазерної терапії, після якої ваша дитина зможе назавжди відмовитись від вживання спиртних напоїв.

 
Рейтинг: 0/5 - 0 голосов

Часті питання на тему:
"Підлітковий алкоголізм"

Підлітки мають нестійку психіку, тому і алкогольна залежність розвивається у них набагато швидше. Всього за шість місяців підлітковий організм звикає до спиртних напоїв, доза алкоголю непомітно збільшується, що негативно впливає на фізичне здоров'я та психоемоційний стан підлітка.

Через незрілість центральної нервової системи, навіть невелика кількість етанолу, який потрапляє у кров, руйнівно діє на весь організм. В результаті цього у підлітків погіршується пам'ять, порушується логічне мислення, знижується рівень інтелекту. Більш того, стан сп'яніння у підлітковому віці призводить до сильної інтоксикації та навіть може викликати кому.

При зловживанні алкоголем у підлітковому віці, негативні наслідки для організму розвиваються набагато швидше. Впершу чергу страждає головний мозок, руйнується печінка, відбуваються порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної та репродуктивної системи.

Якщо ви помітили, що у вашого сина або доньки є проблеми з алкоголем, то починати лікування варто негайно. У медичному центрі «Луч» вам завжди прийдуть на допомогу в цьому делікатному питанні. При необхідності підлітку буде проведено курс детоксикації, а після призначено курс лазерної терапії. Дана методика дозволяє безболісно та без втручання до психіки вилікувати від алкогольної залежності на всі 100%.

 

Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: