Чому люди не можуть кинути палити

Зміст статті

Нікотинова залежність – це захворювання, яке досить важко піддається лікуванню. Психологічна та фізична залежність від куріння часом настільки сильна, що людина ніяк не може самостійно впоратись з цим завданням. З цієї причини залежність від тютюнопаління часто порівнюють з наркозалежністю або алкоголізмом, адже людина і дня не може прожити без сигарет, але вважає, що у нього немає проблем та вона в будь-який момент може відмовитись від цієї звички.

Варто звернути увагу, що регулярне куріння викликає захворювання органів дихання, серцево-судинної системи, сприяє послабленню імунітету, а також може призвести до розвитку цукрового діабету та онкологічних захворювань.

Чому люди не можуть кинути палити фото

Популярність куріння: у чому причина

Щоб зрозуміти, чому паління викликає залежність, необхідно розуміти, причину його популярності серед людей. Тут можна виділити п'ять основних причин.

  • Спосіб самоствердитися – більшість курців взяли в руки першу сигарету саме в підлітковому віці. Психологи відзначають, що як двадцять років тому, так і сьогодні, підлітки починають палити, щоб самоствердитися та приміряти на себе роль дорослого.
  • Можливість вільного спілкування – під час перекуру люди легше виходять на контакт та знаходять спільні теми для розмов. Саме з цієї причини людина хоче піти покурити та поспілкуватися.
  • Сигарета заспокоює – про те, що куріння допомагає заспокоїтись та зняти стрес говорять всі, хто страждає нікотиновою залежністю. Однак психологи стверджують, що тут справа не в самому нікотині, а в ритуалі перекуру.
  • Бажання бути в тренді – багато курців, особливо підлітки курять тільки для того, щоб бути як всі та не виділятися з натовпу.
  • Нелюбов до себе – неприваблива зовнішність, зайва вага, невдалі відношення або зрада друзів, викликає інтерес до паління. Людина знаходить розраду в кожної викуреної сигарети.

Варто зазначити, що незалежно від того, чому людина взяла в руки сигарету, залежність завжди формується однаково. Спочатку виникає нікотинова залежність на емоційному рівні, потім на психологічному і тільки згодом переходить на фізичний. Саме тому так важливо, якомога швидше почати лікування тютюнової залежності.

Лікування від куріння: як підібрати ефективний спосіб

Більшість людей не можуть самостійно впоратись з нікотиновою залежністю, так як відразу після того, як вони відмовляються від сигарет, вони стають дратівливими, нервовими, відчувають слабкість, у них знижується увага. Саме з цих причин лікування куріння краще довірити професіоналам.

Лікування від куріння фото

Сучасні методи позбавлення від куріння

Сьогодні існує багато різних методик, спрямованих на боротьбу з нікотиновою залежністю, проте до основних варто віднести наступні.

  • Допомога лікаря-нарколога – традиційний метод лікування куріння найбільше підійде тим, хто дійсно психологічно готовий кинути палити. В іншому випадку, може бути призначений курс психотерапії та заспокійливих препаратів, проте при найменшій стресовій ситуації, бажання закурити з'явиться знову.
  • Нікотинові пластирі – цей засіб забезпечує потрапляння до клітин організму невеликої дози нікотину. Даний метод допоможе перетерпіти період виведення отрути з організму, але не позбавить від самої залежності.
  • Спреї або таблетки від куріння – інноваційна розробка, яка допомагає позбутись від звички палити, але не позбавляє від нікотинової залежності, так як до організму постійно потрапляють малі дози нікотину.
  • Жуйка – містить мінімальну дозу нікотину та знижує тягу до сигарет, однак через її противний смак багато знову починають палити цигарки.
  • Лазерна терапія від куріння – найефективніший сьогодні метод, який допомагає безболісно, ​​без ломки та без втручання до психіки людини, назавжди позбутись від нікотинової залежності.

Медичний центр «Луч» у Кривому Розі допоможе позбутись від куріння на будь-якому етапі залежності, без заподіяння шкоди здоров'ю людини. Навіть після першого сеансу лазеротерапії, пацієнт без ломки та головного болю відмовиться від цієї згубної звички та більше ніколи не візьме сигарети до своїх рук.

Рейтинг: 5/5 - 1 голосов
Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: