Пивний алкоголізм: ознаки, симптоми і лікування залежності

Зміст статті

Пивний алкоголізм – поширене захворювання. Воно розвивається непомітно не тільки для оточуючих, але і для самої людини. Пов'язано це з тим, що реклама пива оточує нас повсюди. Телебачення, рекламні плакати на вулиці та пости в газетах і журналах говорять нам про те, що пиво не шкодить організму, що воно навіть є своєрідним джерелом вітамінів, а тому від пари келихів шкоди точно не буде.

Пивний алкоголізм

Безумовно, в пиві є певні корисні мікроелементи та вітаміни, але шкідливих речовин в його складі міститься набагато більше. Саме з цієї причини залежність від пива розвивається непомітно, але досить швидко.

Вплив пива на організм

Незважаючи на те, що в пиві невелика кількість оборотів, воно все одно робить негативний вплив на:

 • мозок;
 • нирки;
 • шлунково-кишкового тракту;
 • ендокринну систему;
 • печінку;
 • серце;
 • інтелектуальні здібності.

Питання про те, як впливає пиво на організм хвилює медиків та вчених по всьому світу. Останні дослідження показали, що навіть кілька ковтків пива чинять негативний вплив на головний мозок людини. Вчені довели, що літр пива знижує розумову активність та реакцію приблизно на 20%.

Більш того, пиво має яскраво виражений сечогінний ефект. При цьому мало хто замислюється про те, що в цей період організм втрачає велику кількість магнію та калію. І відновити нормальну кількість цих мікроелементів згодом досить важко.

На особливу увагу заслуговує вплив пива на серце. Це пов'язано з тим, що пиво досить швидко всмоктується в кров та збільшує її обсяг, що призводить до розширення судин та серця. Внаслідок такого постійного перевантаження, порушується його функціонування.

Пивна залежність: що це таке?

Пивна залежність фото

В результаті вживання будь-яких спиртних напоїв, в тому числі і пива, в організмі відбувається цілий каскад різноманітних хімічних процесів, які нейтралізують печінку. Це руйнівно діє не тільки на весь організм, але і на психіку людини.

Варто зазначити, що пивний алкоголізм не помітний на початкових стадіях. Людина, що випиває щодня трохи пива продовжує ходити на роботу, не порушує громадський порядок та виконує всі свої обов'язки.

Основні ознаки пивного алкоголізму

До основних ознак алкоголізму у чоловіків та жінок слід віднести збільшення частоти вживання пива. Дуже часто все починається парочкою пляшечок пива в п'ятничний вечір. Поступово у людини з'являється потреба та бажання випивати 2 - 3 рази на тиждень, при цьому щоденна доза пива може перевищувати 8 літрів.

Симптоми та стадії пивного алкоголізму

Пивний алкоголізм розвивається так само, як і звичайний, тому і процес формування залежності можна також поділити на три стадії.

Перша стадія – психологічна залежність

Перша стадія пивного алкоголізму фото

Зустріч з друзями, перегляд боксу або футболу, відпочинок на природі тв будь-які інші заходи починають супроводжуватися вживанням пива, хоч і в помірних кількостях. Згодом чоловік спеціально шукає приводи, щоб випити. Людина може випити до 6 літрів пива.

Друга стадія - виникає похмільний синдром

Друга стадія пивного алкоголізму фото

На цій стадії у людини порушуються обмінні процеси, виникає похмільний синдром. Причому, щоб людині стало легше, йому досить просто випити трохи пива. Іншими словами, після вечірніх посиденьок з пивом, вранці він обов'язково біжить за пляшкою пива, щоб «поправити» здоров'я. Хворий легко випиває більше 10 літрів.

Третя стадія – багатоденні тривалі запої

Третя стадія пивного алкоголізму фото

Таке проведення часу призводить до руйнування організму. На цій стадії людина починає змішувати пиво з міцними алкогольними напоями. Залежна людина стає апатичною, а порушення в організмі мають незворотний характер.

Пивний алкоголізм: як позбутись?

Як позбутися від пивного алкоголізму фото

Лікування пивного алкоголізму вимагає певного часу. Воно залежить від стадії хвороби та обраної стратегії. Наприклад, якщо людина признається собі, що у неї є проблеми з вживанням пива ще на першій стадії, то вона з легкістю впорається з цією залежністю сам. Однак мало хто здатний зізнатися собі в тому, що у нього є проблеми з алкоголем, тим більше якщо це стосується пива або інших слабоалкогольних напоїв.

Друга та третя стадії захворювання вимагають втручання фахівця. Необхідна грамотна консультація лікаря та правильний курс лікування. Це може бути медикаментозне лікування, гіпнотерапія або лазерне кодування.

Пивний алкоголізм: тест на визначення стадії

Сьогодні на просторах інтернету представлено безліч психологічних тестів, які допоможуть зрозуміти своє справжнє ставлення до алкоголю та визначити ступінь залежності. Безумовно, такі тести не дадуть 100% результату, проте вони змусять задуматись та підштовхнуть вас до думки, що вам необхідна допомога і пора звернутись до фахівця.

Пивний алкоголізм: лікування

Сьогодні існує безліч варіантів лікування пивного алкоголізму. Це народні методи, консультація нарколога, голкотерапія та інші. Однак найбільш ефективним є лазерне кодування.

Пройти процедуру можна в медичному центрі «Луч». Тут працюють справжні професіонали, які проведуть сеанс лазеротерапії без болю та без втручання до психіки людини. Уже після першого сеансу, ви зможете відмовитись від пива, незалежно від стадії залежності.

До незаперечних переваг лазерної терапії варто віднести той факт, що відмова від пива проходить без ломки та інших неприємних відчуттів. У хворого відновлюється сон, травлення, повертається гарне самопочуття. Завдяки лазеротерапії людина швидко повертається до повноцінного життя.

Звертайтесь до медичного центру «Луч», тут вам та вашим близьким допоможуть назавжди позбутись від алкогольної залежності.

Рейтинг: 0/5 - 0 голосов

Часті питання на тему:
"Пивний алкоголізм: ознаки, симптоми і лікування залежності"

Пивним алкоголізмом називають хворобливу пристрасть людини до пива. Захоплення пивом розвивається поступово, спочатку кілька келихів пива по п'ятницях, потім кілька разів на тиждень, а закінчується все декількома літрами пива на день.

До основних ознак пивного алкоголізму варто віднести наступні:

 • щоденне вживання більше літра пива;
 • не маючи можливості випити улюблений напій людина стає злою та дратівливою;
 • зловживання пивом викликає появу «пивного» живота;
 • з’являються денна сонливість та нічне безсоння.

Пивний алкоголізм, також як і будь-який інший, призводить до серйозних порушень в обмінних процесах та викликає серйозні проблеми зі здоров'ям. У зв'язку з тим, що в піні пива міститься кобальт, при зловживанні пивом, дана речовина накопичується в організмі та завдає серйозну шкоду шлунку, стравоходу та серцю.

Наслідки від пивного та горілчаного алкоголізму практично однакові, організм страждає в обох випадках. Быльш того, при постійному зловживанні можуть настати непоправні наслідки. Єдине, що пивний алкоголізм розвивається не так помітно, тому часто його встановлюють вже на пізній стадії захворювання.

Фахівці медичного центру «Луч» знають, як лікувати пивний алкоголізм та як зробити так, щоб хворий без ломки та нервового напруження відмовився від щоденної порції пива. Всього кілька сеансів лазерної терапії, і ви або ваші близькі назавжди забудуть про алкогольну залежність від пива.

 

Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: