Чим небезпечне пасивне куріння?

Зміст статті

Вченими вже давно доведено, що людина, яка тривалий час знаходиться в компанії активних курців, отримує дозу шкідливих смол, рівну викуреній сигареті без фільтра. Іншими словами, пасивне куріння є набагато небезпечнішим, ніж активне. Підтвердженням цього факту служать наступні аргументи.

  • Організм активного курця пристосовується до впливу тютюну.
  • Дим потрапляє в легені курця через фільтр, в той час як пасивний курець, вдихаючи дим, отримує всі шкідливі речовини, які в ньому знаходяться.
  • Після того, як сигарета погашена, дим ще деякий час витає у повітрі та осідає на меблях і предметах інтер'єру. Це означає, що залишки диму будуть ще довгий час отруювати людей, які знаходяться у приміщенні.

Що таке пасивне куріння?

Пасивне куріння фото

Головною відмінністю пасивного куріння від активного є те, що у пасивного курця практично ніколи немає альтернативи. Пояснюється це тим, що людина яка палить завжди має вибір – курити їй чи ні, а ось пасивний курець просто вдихає повітря навколо.

Важливо звернути увагу, що пасивне та активне куріння однаково негативно впливають на організм. Останні дослідження довели шкоду пасивного куріння для організму. Люди, які постійно вдихають смоли сигаретного диму страждають захворюваннями серцево-судинної та дихальної системи, вони схильні до ризику появи злоякісних новоутворень. Більш того, вторинне куріння на 60% збільшує ризик смерті від ішемічної хвороби серця.

Пасивне куріння та його вплив на здоров'я

Шкода пасивного куріння

Найменшими негативними наслідками постійного вдихання чужого сигаретного диму є втрата смакових рецепторів, зниження почуття нюху, риніт, хронічна втома, безсоння, погіршення зору та смаку.

Безумовно, найбільше від сигаретного диму страждає дихальна система. Як у активних, так і у пасивних курців може розвинутись рак ротової порожнини, трахеї або бронхів. Більш того, канцерогени тютюнового диму, можуть призвести до виникнення пухлин органів шлунково-кишкового тракту, нирок, молочної залози та сечового міхура.

Дуже небезпечне пасивне куріння для вагітних жінок. Вдихання сигаретних смол може призвести до передчасних пологів. Більш того, сигаретний дим призводить до розвитку алергічних реакцій, бронхіальної астми або дерматиту у дитини.

Пасивне куріння: як себе захистити

Про негативний вплив куріння на організм людини прекрасно відомо всім. Саме тому, щоб захистити себе та своїх близьких, необхідно виконувати ряд простих дій.

  • Не соромтесь робити зауваження та просити не курити в приміщенні активних курців, так як токсичні речовини і смоли, осідають на меблі, стінах та можуть отруювати повітря протягом довгого часу. Важливо пам'ятати, що куріння у витяжку, відкрите вікно або провітрювання після перекуру, не врятують від шкідливого впливу тютюнового диму тих, хто знаходиться поруч з курцем.
  • Велика частина тютюнового диму непомітна в повітрі, при цьому, навіть при відкритому вікні дим негативно впливає на центральну нервову систему дітей та дорослих.
  • Щоб хоч якось захистити себе та близьких від впливу диму, використовуйте іонний очищувач повітря, так як він здатний притягувати частинки до 0,01 мкм. Також можна встановити очищувач повітря з водним або з фотокаталітичним фільтром.

Однак жоден з цих способів не забезпечує надійний захист пасивному курцеві. Щоб не піддавати ризику себе, своїх дітей та близьких, поговоріть з тими, хто курить, щоб вони не робили цього у вашій присутності, а тим більше, коли ви перебуваєте з ними в закритому приміщенні.

Пам'ятайте, що найкращим способом вирішення даної проблеми стане позбавлення активного курця від цієї згубної звички.

Лазерне кодування – кращий спосіб позбавлення від куріння

 

Позбавлення від куріння фотоНе бійтеся розмовляти з активним курцем про шкоду куріння. Багато з них і самі все чудово розуміють, але не знають, як позбутись від цієї згубної звички та не зірватись, не стати дратівливим або набрати зайву вагу, через непомірний апетит. Безболісно та безпечно впоратись з цією проблемою допоможе медичний центр «Луч».

Фахівці центру проводять сеанси лазерного кодування від тютюнопаління. Варто відзначити, що саме лазеротерапія є сьогодні найефективнішим способом лікування нікотинової залежності. Вже після першого сеансу людина не захоче брати в руки сигарету, у неї з'явиться відраза до запаху тютюнового диму. Але головне, що після сеансу лазеротерапії, людина не відчуває ломки через відмову від сигарет, у неї не буде боліти голова, вона не стане дратівливою.

Звертайтесь, доктора медичного центру «Луч» детально вас проконсультують з усіх питань та запишуть вас або вашого родича на сеанс лазеротерапії. Саме цей крок стане кращим захистом від пасивного куріння.

Рейтинг: 0/5 - 0 голосов

Часті питання на тему:
"Чим небезпечне пасивне куріння?"

Активне куріння – це коли людина курить сама, а пасивне куріння – це коли некуряща людина знаходиться поруч з людиною, що палить. При цьому варто відзначити, що шкода пасивного куріння набагато більша, так як пасивний курець вдихає нікотиновий дим без всіляких фільтрів.

Останні наукові дослідження показали, що пасивне куріння набагато шкідливіше активного, так як постійне пряме попадання в легені нікотинового диму призводить до розвитку серйозних патологій та захворювань. Варто відзначити, що шкода від пасивного куріння може проявлятися як відразу, так і через деякий час.

Нікотиновий дим від сигарет, що вдихає вагітна жінка, практично моментально потрапляє у кров. Це надає додаткове навантаження на нервову та серцево-судинну систему, а також на печінку вагітної. Згодом це може позначитися на розвитку та здоров'ї малюка, викликати патології розвитку плода та навіть призвести до викидня.

Щоб не бути пасивним курцем, намагайтесь захистити себе самі. Просіть, щоб поруч з вами не курили, не давайте курити в приміщенні, використовуйте іонний очищувач повітря. При цьому найкращим варіантом захисту стане позбавлення активного курця від цієї пагубної звички. Для цього зверніться до фахівців медичного центру «Луч» і вам допоможуть вирішити проблему.

Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: