Комп'ютерна залежність у дітей і підлітків

Зміст статті

Комп'ютерна залежність у дітей та підлітків: чому вона виникає та як її лікувати Комп'ютерна залежність у підлітків – одна з головних проблем сучасного світу. Діти та підлітки настільки захоплюються комп'ютерними іграми, що любов та інтерес до віртуального світу швидко переростає у залежність. Все це призводить до того, що підліток забуває про все, для нього немає нічого важливішого гри, він відмовляється від зустрічей з друзями та рідними, його увага та вільний час повістю присвячені грі.

Комп'ютерна залежність у дітей і підлітків фото

Комп'ютерна залежність у дітей та підлітків: особливості, ознаки, наслідки

Ігроманія у підлітків проявляється завжди приблизно однаково, при цьому в кожному конкретному випадку можуть бути певні особливості та нюанси.

Основні ознаки ігрової залежності

  • Перед екраном монітора дитина проводить більше трьох годин в день, при цьому як тільки батьки намагаються хоч якось цей час обмежити, все закінчується криком, агресією та сварками.
  • Спілкування відбувається переважно через соціальні мережі. Дитина розмовляє лише на теми комп'ютерних ігор, а з тими, хто не хоче обговорювати комп'ютерні ігри, зовсім не бажає спілкуватися.
  • Залежність від гаджетів у підлітків відбиває у них інтерес до навколишнього світу. Вони не гуляють на вулиці, не спілкуються з ровесниками, не грають в настільні ігри, не читають книг, їх практично неможливо відірвати від комп'ютерних ігор та інтернету. Віртуальний світ настільки затягує дітей, що вони перестають аналізувати та правильно розставляти пріоритети.

Якщо ви помітили у своєї дитини хоч одну з ознак дитячої ігрової залежності, то вам неодмінно потрібно звернутися за допомогою до фахівців.

Комп'ютерна залежність у дітей фото

Типи комп'ютерної залежності

Варто звернути увагу, що лікування ігрової залежності у дітей буде ефективним лише тоді, коли правильно буде встановлено її тип. На даний час існує два основних типи підліткової комп'ютерної залежності.

1. Кіберадикція

Кіберадикція фото

Ця безпосередня залежність від комп'ютерних ігор. Вона характеризується тим, що дитина або підліток весь свій вільний час проводять за грою. Більш того, дитина може відмовитися від їжі, спілкування з друзями, сну та запустити навчання. Гра займає найголовніше місце в її житті. У свою чергу кіберадикції також ділиться на два типи:

  • захопленість іграми, де головним є азарт та бажання перемогти;
  • захопленість рольовими іграми – дитина з цим типом залежності вважає, що він та персонаж – це одне ціле, вона повністю стирає межі між реальністю та грою.

2. Сетеголiзм

 

Сетеголизм фотоЦя залежність від віртуального спілкування та соціальних мереж. Даний тип залежності переважно розвивається у підлітків, які не можуть знайти спільну мову з однолітками, хочуть знайти однодумців або тільки переїхали до нової місцевості та важко сходяться з новими людьми. У таких випадках спілкування з віртуальними друзями повністю витісняють спілкування з реальними людьми. Тут дуже важливо не забороняти дитині спілкування в мережі інтернет, а допомогти соціалізуватися.

Наслідки ігрової залежності у дітей: чим небезпечна

Наслідки ігрової залежності у дітей фото

Комп'ютер для дітей – необхідний гаджет для повноцінного розвитку. При цьому, батьки повинні строго стежити за кількістю часу, який їх син або дочка проводять за екраном монітора. В іншому випадку на нестабільну підліткову психіку має великий вплив постійне емоційне навантаження, що призводить до нервових зривів.

Крім того, якщо вчасно не почати лікування ігрової залежності у підлітків, у них погіршується стан здоров'я, погіршується зір та порушується обмін речовин через малу рухливість. Постійно сидячи за монітором, вони повністю замикаються в собі, відмовляються від спілкування та взаємодії із зовнішнім світом.

Наслідки ігрової залежності у дітей: чим небезпечна фото

Підлітки та діти із залежністю від ігор практично завжди відмовляються від фізичної активності, мало виходять на свіже повітря, що призводить до зниження імунітету та частих респіраторних захворювань.

Але найстрашніше, що вже у підлітковому віці ігрова залежність може призвести до безсоння та втрати пам'яті. Дитина може почати плутати сон з реальністю та вести себе не зовсім адекватно. Відбувається це внаслідок перевтоми мозку від постійної гри та нестачі сну.

Лікування ігрової залежності у підлітків

Варто звернути увагу, що лікування ігрової залежності у дітей та підлітків буде ефективним тоді, коли батьки навчяться підтримувати свою дитину. Не варто кричати та лаятися, слід розібратися чому так сталося та що саме підліток намагається знайти у віртуальному світі. А щоб допомогти дитині якомога швидше позбутися від такої залежності, слід звернутися до фахівців.

У медичному центрі «Луч» знають, як лікувати інтернет-залежність у підлітків та допоможуть швидко впоратись з ігровою залежністю будь-якої складності. Фахівці центру використовують методику лазерного кодування, яка допомагає без втручання до психіки людини, повернути підлітків до повноцінного життя в реальному світі.

 
Рейтинг: 0/5 - 0 голосов
Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: