Що таке біла гарячка або алкогольний делірій?

Зміст статті

Алкоголізм – серйозне захворювання, яке може призвести до безлічі проблем зі здоров'ям та розладів. Одним з найстрашніших видів таких розладів є порушення психіки. У таких випадках часто говорять: «білочка прийшла». Правда, мало хто розуміє, як правильно на це реагувати та як допомогти людині.

Лікування білої гарячки фото

Біла гарячка: симптоми

Якщо у вашому оточенні є людина, що страждає від алкогольної залежності, то ви просто зобов'язані знати, що таке біла гарячка, які її основні симптоми та що робити при їх появі.

Головною ознакою білої гарячки є слухові, візуальні або тактильні галюцинації. Варто зазначити, що даний розлад має наукову назву алкогольний делірій, а з латині це назва дослівно перекладається як «тремтячі затьмарення». Іншими словами, під час цього розладу у людини відбувається помутніння свідомості, починається неконтрольоване тремтіння по всьому тілу, підвищується температура та він починає бачити і чути, щось неіснуюче. Дуже часто розлад ще називають біла білочка, так як хворий дійсно виглядає надмірно блідо.

Біла гарячка: ознаки появи

Алкогольний делірій

Як правило, ця хвороба проявляється через добу-дві після того як людина припиняє постійно пити. Важливо звернути увагу, що механізм виникнення делірію не тільки досить складний, але і в багатьох випадках незворотній. Саме з цієї причини потрібна термінова допомога фахівця.

Головною причиною виникнення цього розладу є звикання організму до спиртних напоїв, внаслідок їх регулярного вживання в необмежених кількостях. Через таку поведінку в мозку людини відбуваються зміни, що впливають на обмінні процеси в організмі. В результаті, механізми, які відповідають за загальмованість та збудливість реакцій наростають в центральній нервовій системі. Це і стає головною причиною виникнення психічних розладів.

Основні симптоми білої гарячки

Білочка фото

Переважно, делірій симптоми з'являються через дві доби після того, як людина припиняє вживати алкоголь. Правда, це не стосується тих випадків, коли п'ють сурогат.

  • Першою ознакою «білочки» є різка відраза до спиртного та скачки настрою на порожньому місці.
  • Хворий відчуває сильне збудження, у нього починається тремтіння по всьому тілу, тремор в руках, він довго не може заснути, а уві сні його мучать кошмари.
  • Через безсоння стан тільки погіршується, хворий відчуває паніку, у нього підвищується тиск, температура, збивається серцевий ритм, людина перестає орієнтуватися в просторі та починає бачити галюцинації. Їй здається, що з нею хтось розмовляє, вона когось бачить або навіть відчуває поруч.

При слухових галюцинаціях хворий найчастіше чує голос, який загрожує йому або навпаки просить про допомогу та кличе за собою. При візуальних галюцинаціях, людині повсюди мерещяться маніяки, вампіри, летючі миші та величезні павуки. А при відчутних галюцинаціях – здається, що хтось тримає його за руку, застряг в павутині або по тілу постійно щось повзає.

Варто звернути увагу, що біла гарячка може проявитись і тоді, коли людина практично ніколи не пила, а потім за раз прийняла дуже велику дозу алкоголю. Правда, такі випадки дійсно бувають дуже рідко.

Наслідки білої гарячки

Біла гарячка фото

Важливо розуміти, що лікування білої гарячки не можна виконати самостійно в домашніх умовах. Як правило, такий стан триває від 3-х до 5-ти днів, однак, чим раніше ви звернетесь до фахівців, тим простіше буде повернути хворого до нормального життя. Більш того, якщо у людини в анамнезі є хронічні захворювання, то стан білої гарячки може затягнутись на пару тижнів.

Варто зауважити, що молоді люди практично не страждають білою гарячкою, найчастіше до цього розладу схильні люди старше сорока років. При цьому, незалежно від віку, в зоні ризику люди з хронічними інфекційними захворюваннями, запальними захворюваннями (енцефаліт, менінгіт), травмами голови, а також алкоголіки, які зловживають спиртними напоями більше п'яти років.

Делірій дуже часто є пусковим механізмом для розвитку ряду ускладнень:

  • вражає серце – алкогольна кардіоміопатія;
  • вражає нирки – нефропатія;
  • викликає набряк мозку;
  • стає причиною частих бронхітів та запалення легенів;
  • вражає печінку – викликає токсичний гепатит, який призводить до цирозу.

Алкогольний делірій: лікування

Важливо пам'ятати, що лікування білої гарячки потрібно починати з появи перших симптомів та строго під контролем фахівців. Категорично не можна використовувати народні засоби та займатись самолікуванням. Пам'ятайте, що хворих білою гарячкою не можна залишати одних, так як вони небезпечні як для себе, так і для оточуючих.

Як правило, лікування білої гарячки проводиться під цілодобовим наглядом лікарів, дуже часто в умовах реанімації. Лікування передбачає детоксикацію та очищення організму, прийом седативних препаратів та комплекс препаратів і процедур для відновлення нормального функціонування організму.

Щоб не допустити до таких важких ускладнень і наслідків, дуже важливо своєчасно лікувати алкогольну залежність. Тільки так ви можете бути впевненими в тому, що ваші близькі не будуть страждати від білої гарячки.

Одним з найбільш ефективних методів лікування алкогольної залежності є лазерне кодування. Вже після першої процедури людина зможе легко відмовитись від спиртних напоїв, без ломки та дискомфорту.

Звертайтесь, медичний центр «Луч» допоможе позбутись від алкогольної залежності на будь-якій стадії та не допустити у хворого розвитку білої гарячки.

 
Рейтинг: 0/5 - 0 голосов

Часті питання на тему:
"Що таке біла гарячка?"

Даний стан спостерігається у людей, що зловживають спиртними напоями в період виходу з запою. Через отруєння алкоголем запалюється мозок та починається помутніння розуму. А так як стародавні єгиптяни зображували мозок ідеограмою «яйце», що також означає «білок», дане стан стали називати «білою гарячкою».

Біла гарячка або алкогольний делірій виникає на фоні різкої відмови від спиртних напоїв у людей, що вживають алкоголь у надмірній кількості. Наркологи відзначають, що дана патологія найчастіше зустрічається у людей з другою або третьою стадією алкогольної залежності.

У період «білої гарячки» у людини може проявлятись тактильні, слухові або зорові галюцинації, вони можуть часто перебувати в несвідомому стані. Першими ознаками цього стану є тремор рук та ніг, різкі скачки тиску, наростаюча тривожність та безсоння.

Сьогодні лікарі виділяють три основні стадії «білої гарячки». Наркологи відзначають, що симптоми захворювання наростають від 2-х до 8-ми діб. Близько 10% людей в період загострення стикаються з кількома нападами поспіль, розділеними короткостроковими періодами нормального стану.

Наслідки «білої гарячки» можуть стати незворотними. Людина втрачає пам'ять, її повністю захоплює почуття тривожності, може розвиватися параліч, хвороби нирок та печінки, почнеться розлад функції мови, зросте в кілька разів ризик інсульту та інфаркту, а головне, що в мозку можуть відбутися незворотні процеси.

«Білу гарячку» не можна лікувати самостійно. Після появи перших ознак необхідно терміново звернутись до фахівця, який допоможе правильно вивести пацієнта з цього стану, призначить йому підтримуючу терапію та допоможе позбутися від алкогольної залежності.

Якщо у вас або у ваших близьких «біла гарячка», то вам ні в якому разі не варто займатись самолікуванням. Медичний центр «Луч» спеціалізується на лікування алкогольної залежності, виведення із запою та стану «білої гарячки. У центрі використовують не тільки медикаментозне лікування та психотерапію, але і метод лазерної терапії, що дозволяє гарантувати швидке виведення зі стану «білої гарячки».

Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: