Що таке алкоголізм та алкогольна залежність?

Зміст статті

Що таке алкоголізм і алкогольна залежність

Алкоголізм – це прогресуюче захворювання, при якому людина відчуває залежність від алкоголю та постійно вживає спиртні напої в необмеженій кількості. В результаті постійного сп'яніння людина втрачає здатність тверезо мислити та оцінювати ситуацію навколо. У неї знижується працездатність, погіршується стан здоров'я, втрачаються моральні цінності та падає заробіток.

Сьогодні вже доведено, що алкоголізм – це захворювання, на розвиток якого впливає не тільки спосіб життя та оточення, а й гени. Більш того, алкогольна залежність є хронічним захворюванням, тому дуже важливо своєчасно його діагностувати та почати лікувати на ранніх стадіях. Такий підхід допоможе не тільки уникнути важких наслідків для організму, але і домогтися повного позбавлення від цієї залежності.

Чим небезпечний алкоголізм?

Чим небезпечний алкоголізмПостійне вживання алкоголю в необмежених кількостях підвищує ризик розвитку серйозних захворювань в кілька разів. У людини починає підвищуватись тиск, виникають проблеми з нирками, серцево-судинною системою, дуже часто розвивається панкреатит та рак.

Науково доведено, що більш ніж у 20% алкоголіків досить швидко розвивається цироз печінки, що може призводити до смерті. Також варто відзначити, що пошкодження печінки викликає скачки цукру в крові. Це може призвести до гіпоглікемії. Коли рівень цукру падає до мінімальних показників, мозок не отримує необхідне харчування. Як наслідок, людина відчуває головний біль, слабкість, у нього з'являється тремор.

Алкоголізм: ознаки та симптоми

Існує кілька основних ознак алкогольної залежності.

 • Постійне бажання випити та сп'яніти.
 • Будь-які проблеми, труднощі, прикрощі та стрес знімати за допомогою алкогольних напоїв.
 • Різка зміна поведінки після вживання алкоголю – виникає почуття агресії, людина стає злою та постійно скандалить.
 • Через постійне вживання алкоголю виникають проблеми на роботі та вдома.
 • Прийом спиртних напоїв при будь-яких ситуаціях, навіть на роботі або за кермом.

Три стадії алкоголізму

Сьогодні прийнято розрізняти три основні стадії алкогольної залежності.

 • Перша стадія – психологічна залежність. На цій стадії людина починає вживати спиртні напої з будь-якого приводу: щоб простіше було налагодити контакт з оточуючими, щоб розслабитись після важкого дня, щоб зняти стрес або забути про неприємності. Саме на цій стадії людина втрачає контроль за кількістю випитого, починає здійснювати безрозсудні вчинки та забуває про те, що робив в стані алкогольного сп'яніння.
 • Друга стадія – фізична залежність. Постійне вживання спиртних напоїв призводить до зміни біохімічних процесів в організмі. На цій стадії гостро проявляється похмільний синдром – нудота, головний біль, тривога, пітливість, тремор рук, підвищене серцебиття. Щоб полегшити стан, людина знову вживає алкоголь. Саме така поведінка призводить алкоголіка до запою.
 • Третя стадія – деградація особистості. На цій стадії алкоголіки байдуже ставляться до своєї поведінки та нехтують всіма правилами етики і моралі. У них знижується інтелект та пам'ять, вони починають пити будь-які напої, в яких присутній спирт. Але головне, що зміни, які відбуваються з організмом на цій стадії вже незворотні.

Важливо звернути увагу, що тільки своєчасне лікування у грамотних фахівців допоможе людині повернутись до повноцінного життя.

Лазерне кодування – найефективніший метод лікування алкоголізму

Сьогодні існують різні методики лікування алкоголізму, проте медичний центр «Луч» пропонує самий дієвий та ефективний спосіб в Кривому Розі – лазерне кодування алкоголізму.

Вже після першого сеансу людина відчуває огиду до спиртних напоїв, визнає свою проблему та буде готова до змін. Клієнти центру лікування алкогольної залежності завжди можуть розраховувати на:

 • повну конфіденційність;
 • консультативну допомогу;
 • індивідуальний підхід;
 • ефективне лікування.

У медичному центрі «Луч» проводять лазерне кодування алкоголізму на будь-якій стадії. Сеанс проходить безболісно та без втручань до психіки. А головне, що вже після першого сеансу ви або ваші родичі перестануть вживати алкоголь та будуть готовими розпочати нове життя.

Рейтинг: 5/5 - 1 голосов

Часті питання на тему:
"Що таке алкоголізм та алкогольна залежність?"

Швидко прогресуюче захворювання. Люди, які починають зловживати спиртними напоями, непомітно для себе втрачають контроль над ситуацією та стають залежними від алкогольних напоїв не тільки фізично, а й психологічно.

Постійне вживання алкогольних напоїв негативно впливає на життя людини. А самае:

 • істотно страждає його фізичне та психологічне здоров'я;
 • псуються стосунки з рідними та близькими, так як людина починає цікавитись тільки алкоголем;
 • хворий на алкоголізм може пропустити важливі сімейні зустрічі або навіть не піти на роботу тільки заради того, щоб знову випити.

Наркологи називають алкоголізм хворобою, адже людина залежить від спиртних напоїв не тільки фізично, а й психологічно. При цьому, дане захворювання починається саме з звички вживати алкогольні напої.

Алкоголізм небезпечний не тільки для здоров'я людини, але і для оточуючих його людей. Це пов'язано з тим, що алкоголь викликає незворотні процеси в організмі та негативно впливає на роботу мозку. Людина може почати вести себе неадекватно, вона перестає ходити на роботу, найголовнішим для неї стає бажання випити.

До основних симптомів алкогольної залежності варто віднести

 • постійне бажання випити та сп'яніти;
 • будь-які свої проблеми вирішувати саме за допомогою алкоголю, навіть якщо треба йти на роботу або сідати за кермо.

Більш того, при різкій відмові від алкогольних напоїв людина стає злою, агресивною та постійно скандалить.

Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: