Що таке абстинентний синдром?

Зміст статті

Абстинентний синдром – стан, який виникає у людини з алкогольною залежністю, що різко припинила вживати алкогольні напої. Важливо звернути увагу, що абстиненція може викликати несподівані реакції в організмі, тому цей стан варто усувати на найперших етапах.

Також слід відзначити, що алкогольний абстинентний синдром виникає тільки у людей із залежністю, тому при виникненні перших ознак рекомендується негайно звернутися до фахівців. І в медичному центрі «Луч» у Кривому Розі вам завжди прийдуть на допомогу в цьому питанні.

Абстинентний синдром при алкоголізмі

Абстинентний синдром та похмілля: в чому різниця?

Обидва ці стани можуть бути у людини після вживання алкоголю. Однак вони проявляються зовсім по-різному.

Похмілля – реакція організму на сильну інтоксикацію, після вживання алкоголю у великій кількості. Цей стан може відчувати як людина, що тільки раз зловживала алкогольними напоями, так і та, хто регулярно їх вживає. При цьому, якщо на ранок після п'янки думки про алкоголь викликають у вас огиду та нудоту, значить ваш організм справляється з інтоксикацією і для того, щоб прийти у норму, досить детоксикації домашніми способами та відпочинку.

Абстинентний синдром – це признак того, що організм вимагає ще алкоголю. А це означає, що людина вже перейшла до другої стадії алкоголізму. Тепер її не відвертає від спиртних напоїв, навпаки, вона хоче продовжувати пити та просто не здатна відмовитись від алкоголю. Варто зазначити, що синдром відміни зникає, як тільки людина випиває нову дозу алкоголю. Однак вже через кілька годин цей синдром повертається і все повторюється знову. Саме стан абстиненції часто приводить людину до запою, і щоб цього не сталось, хворому необхідно термінове лікування у фахівців.

Абстинентний синдром фото

Абстинентний синдром: симптоми

До основних симптомів цього стану слід віднести цілий ряд порушень функціонування організму.

 • Погіршення стану судин та крові.
 • Порушення роботи серцево-судинної системи.
 • Блідість шкіри.
 • Порушення у функціонуванні шлунку та печінки.
 • Жага та рясне потовиділення.
 • Порушення координації рухів.
 • Поява нудоти, блювоти, розлади шлунку.

Саме з цих причин синдром відмови від алкоголю може довести хворого до порушень у нервовій системі та навіть викликати білу гарячку. Варто відзначити, постійні тривалі запої, які закінчуються абстинентним синдромом, можуть призвести до судом та безконтрольного сечовипускання. Чим сильніші та довші запої, тим важче з них виходити самостійно. Більш того, навіть після зникнення симптомів, психоз може залишатись надовго.

Алкогольний абстинентний синдром фото

Види абстинентного синдрому

На сьогоднішній день розрізняють три основних види даного синдрому. Їх прийнято розрізняти по типу залежності.

 1. Барбітуратовий абстинентний синдром – завжди проходить у важкій формі, крім загальних симптомів нездужання, у людини можуть виникати епілептичні припадки, судоми, нудота та блювота. Головною особливістю даного стану є суїцидальні прояви та неконтрольовані напади. З цієї причини при такому синдромі необхідна термінова допомога лікаря.
 2. Абстиненція від відміни опіатів – стан супроводжується підвищеною пітливістю, сильними м'язовими болями, безсонням та апатією до всього. Часто повністю зникає апетит та виникає блювота. На фоні такого стану, людина відчуває сильні болі та гостре бажання знову прийняти опіум. Важливо звернути увагу, що якщо наркоман буде вживати чергову дозу після декількох днів утримання від прийому опіатів, він може померти. Саме з цієї причини пережити опіумну абстиненцію без втручання фахівця практично неможливо.
 3. Абстинентний синдром при алкоголізмі – стан проявляється прискореним пульсом, перепадами тиску, нічними кошмарами, нападами агресії, тремором рук та тіла. Виразність симптомів залежить від випадку та тяжкості стану. Вийти з цього стану без ускладнень для організму не вийде, тому родичам краще не зволікати, а відразу звернутись за допомогою до фахівців.
" class="page-contents-link">

Синдром відміни алкоголю фото

Як пережити абстинентний синдром: способи лікування

Безумовно, коли людина знаходиться в такому стані, вона просто не в змозі самостійно впоратись з проблемою. І це не дивно, адже її поведінці притаманні такі відхилення:

 • зниження мислення;
 • відключення функції мозку до деталізації та узагальнення;
 • неможливість встановлювати межі між головним та другорядним.

Кожен напад синдрому відміни алкоголю проходить все складніше, стан хворого стає все гіршим, зростає ризик розвитку серйозних захворювань нирок, печінки та серцево-судинної системи.

Для усунення абстинентного синдрому не варто займатись самолікуванням, краще відразу звернутись за допомогою до фахівця.

Медичний центр «Луч» – лікування абстинентного синдрому в Кривому Розі

Фахівці центру знають всі нюанси та тонкощі лікування абстинентного синдрому при алкоголізмі. Вони проведуть попередню дезінтоксикацію організму, а потім - сеанс лазерної терапії від алкоголізму, після якого людина легко відмовиться від спиртного.

У центрі працюють справжні професіонали, вони знайдуть індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Ми гарантуємо повну конфіденційність та докладемо максимум зусиль, щоб повернути людину до повноцінного життя.

Рейтинг: 0/5 - 0 голосов

Часті питання на тему:
"Що таке абстинентний синдром?"

Абстинентний синдром – реакція організму людини з алкогольною залежністю на різку відмову від спиртних напоїв. Даний стан може викликати різні реакції в організмі, починаючи від тремору і закінчуючи помутнінням свідомості.

Даний синдром виникає тільки у людей, які страждають на алкогольну залежність. Напади зазвичай починаються протягом 6 – 24 годин після останньої дози алкоголю та проходять відразу після того, як людина вип'є нову порцію спиртного.

Абстинентний синдром виражається у треморі, втомі, слабкості, сухості в роті, головного болю, нервозності, прискореному серцебитті. Крім того, людина відчуває себе пригніченою, розбитою, у неї знижується самооцінка, порушується сон та концентрація уваги.

Залежно від ступеню алкогольної залежності тривалість абстинентного синдрому може варіюватися в межах 3 – 5 днів. Якщо ж звернутись по спеціалізовану медичну допомогу, то усунути даний синдром та повернути людину до нормального життя можна набагато швидше.

Фахівці медичного центру «Луч» знають, як впоратись з абстинентним синдромом. Для досягнення ефективного результату, хворому спочатку призначать курс деінтоксікаціі, а тільки потім проведуть кілька сеансів лазерної терапії, після яких людина зможе назавжди відмовитись від алкогольних напоїв.

 

Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: