Анорексія у чоловіків

Зміст статті

Якщо ще кілька років тому, чоловіча анорексія була досить рідкісним явищем, то сьогодні розлад харчової поведінки у сильної половини людства зустрічається досить часто. При чому це актуально не тільки для Кривого Рога, но і для всієї Украиїни.

Що таке анорексія?

Анорексія – досить серйозний психічний розлад, що викликає критично небезпечне зниження маси тіла та становить реальну загрозу життю. В такому стані людина просто не в змозі реально оцінювати стан свого тіла. Більш того, вона стає маніакально одержимою схудненням та навмисне відмовляється від їжі. Дане захворювання найчастіше діагностують у підлітків та жінок, але останнім часом цим недугом почали страждати і чоловіки.

Анорексія у чоловіків фото

Головною особливістю анорексії у хлопчиків, парубків та чоловіків є той факт, що чоловіча половина людства взагалі не здатна зізнатися самим собі в таких проблемах. Через це вони продовжують робити вигляд, що у них все добре та відмовляються звертатися до лікаря. В результаті вага починає стрімко падати і людина може втратити до 50% маси тіла.

Однак найстрашніше полягає в тому, що через відсутність нормального харчування різко погіршується самопочуття, стан шкіри та зубів, чоловік стає дратівливим, у нього пропадають сили та статевий потяг. Крім того, порушення харчової поведінки призводить до розвитку серйозних патологій та небезпечних захворювань.

Анорексія у чоловіків: основні відмінності від жіночої анорексії

Анорексія у чоловіків симптоми фотоБільшість людей помилково думають, що тільки жінки переживають з приводу своєї зайвої ваги та фігури. Однак останні соціологічні опитування показали зворотне. Згідно з останніми дослідженнями, 60% сучасних чоловіків у віці від 18 до 65 років хочуть позбутися зайвої ваги та стати стрункішими.

Варто зазначити, що незважаючи на те, що причини і симптоми анорексії чолової багато в чому схожі з жіночою версією, відмінності все-таки існують.

 • Перебіг хвороби – завдяки тому, що при такому захворюванні жінки починають швидко втрачати вагу, встановити дане захворювання можна ще на початковій стадії. У чоловіків анорексія найчастіше протікає разом з нав'язливим бажанням мати великі м’язи та сухе тіло – бігорексія. При цьому, навколишні люди оцінюють це бажання молодих людей привести тіло у відмінну фізичну форму. Через це симптоми проявляються набагато пізніше та діагноз вдається поставити вже на запущеній стадії.
 • Особливості лікування – в зв'язку з тим, що у дівчат та жінок діагноз встановлюється на ранніх стадіях, комплекс лікувальних заходів набагато ширше та шансів на одужання більше. У чоловіків захворювання встановлюють вже на критичній стадії, тому необхідно терміново вживати екстрених заходів.

Анорексія у чоловіків: причини

На даний час існує чотири основні причини, які можуть викликати у чоловіків розвиток анорексії.

 • Психічні розлади – шизофренія, параноїдний стан, депресія.
 • Важкі захворювання внутрішніх органів – чоловічий організм влаштований таким чином, що в разі серйозних проблем зі здоров'ям, сили він спрямовує на боротьбу з основним захворюванням, а переварювання їжі йде на другий план.
 • Нервова анорексія у чоловіків – головною причиною розвитку захворювання в цьому випадку є комплекси. Найчастіше чоловіки соромляться живота, що сильно звисає.
 • Прийом алкоголю, наркотиків, антидепресантів – внаслідок непомітних побічних реакцій, чоловіки можуть почати худнути.

Крім того, причиною розладу харчової поведінки може стати бажання бути затребуваним та популярним, мати успішну кар'єру, досягати високих результатів в своїх починаннях, непомірна фізична активність, кризи підліткового періоду, а також дитячі страхи.

Анорексія у чоловіків: симптоми

Чоловіча анорексія фото 2

Щоб не пропустити розвиток анорексії у чоловічої статі, необхідно звертати увагу на ряд симптомів, які можуть проявлятися як по одному, так і в комплексі.

 • Вважає сильну худобу ідеальною фігурою.
 • Критично ставиться до своєї зовнішності, категорично не сприймає своє відображення в дзеркалі, не подобається собі на фото та відео.
 • Агресивна поведінка без явних причин.
 • Віддає перевагу усамітненню, відмовляється від зустрічей з друзями.
 • Думки про їжу викликають страх.
 • Постійно захоплюється дієтами та вибирає найбільш суворі.
 • Пропадає інтерес до протилежної статі, еректильна функція слабшає.
 • З'являються дивні звички та ритуали з прийому їжі.
 • Нездорове захоплення спортом та постійне збільшення навантажень.

До фізіологічних проявів анорексії у чоловіків також слід віднести швидку стомлюваність, хворобливий зовнішній вигляд, випадання зубів та волосся, запалення ясен та інші нездужання.

Діагностика

Анорексіки ніколи не визнають себе хворими, тому змусити їх лікуватися можуть тільки близькі родичі та друзі. І тут вже лікарю треба здійснити комплексне обстеження та правильно встановити ступінь.

Анорексія у чоловіків причини фото

До переліку таких ознак належить:

 • різке зниження маси тіла на 25 та більше відсотків;
 • тривала відсутність апетиту без видимих ​​причин;
 • неадекватна оцінка власного стану;
 • зацикленість на скиданні ваги;
 • блювотні позиви після кожного прийому їжі;
 • критичне падіння рівня гемоглобіну.

Зібравши всю цю інформацію, доктор призначає курс лікування.

Анорексія у чоловіків: лікування

Лікування анорексії у Кривому Розі повинно проходити під суворим контролем лікаря. Причому медикаменти можуть бути ефективними тільки при критичному стані пацієнта, коли його необхідно терміново стабілізувати.

Після того, як стан хворого прийде в норму, необхідно проводити сеанси психотерапії. Правда, тут дуже важливо щоб доктор встановив контакт з хворим. Тільки так з'явиться довіра та буде ефект від лікування.

А найбільш ефективним способом лікування чоловічої анорексії сьогодні вважається психотерапія та регресивний гіпноз. Який конкретно варіант лікування обрати доктор вирішує після особистої консультації. Завдяки правильній роботі фахівців центру, хворий вже після першого сеансу починає ставитися до їжі та до свого тіла зовсім по-іншому. Кількість необхідних сеансів завжди залежить від складності випадку.

Медичний центр «Луч» спеціалізується на лікуванні хворих анорексії. Телефонуйте, фахівці центру дадуть відповідь на всі питання і запишуть на консультацію.

Рейтинг: 5/5 - 1 голосов
Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: