Куріння при вагітності

Зміст статті

Жінки, які страждають від нікотинової залежності, дуже часто не можуть відмовитися від цієї згубної звички навіть під час вагітності. У таких випадках вони приймають рішення скоротити кількість викурених сигарет в день. Однак насправді, навіть одна викурена сигарета може нашкодити здоров'ю малюка та майбутній матусі.

Куріння при вагітності фото

Лікарі-гінекологи постійно говорять про шкоду куріння під час вагітності, вони намагаються достукатись до майбутніх мам та детально пояснити, що кожна сигарета шкодить розвитку ембріона і може призвести до незворотних наслідків. При цьому, величезний відсоток жінок, які перебувають при надії, продовжують палити навіть незважаючи на страх за здоров'я майбутнього малюка.

Куріння та вагітність: шкода пасивного куріння

Варто звернути увагу, що сьогодні куріння є досить поширеним явищем, тому практично в кожній сім'ї є людина, що палить. А це означає, що вагітна дівчина мимоволі стає пасивним курцем, адже жити в одній квартирі з курцем та не дихати димом просто неможливо, так як дим осідає на меблі, шпалерах, текстилю та роками виділяє токсини в повітря.

Варто зазначити, що пасивне куріння також негативно впливає на організм вагітної, а саме:

  • вдихання сигаретного диму рівноцінно палінню сигарет;
  • пасивні курці страждають від отруйних речовин та смол, що містяться в сигаретному димі;
  • година, проведена у накуреному приміщенні дорівнює двом викуреним сигаретам;
  • при постійному вдиханні сигаретного диму у вагітної жінки може посилитись токсикоз, а також розвинутись нежить, анемія.

Як куріння впливає на вагітність?

Як куріння впливає на вагітність фото

Вивчаючи питання, як куріння впливає на вагітність, важливо розуміти, що дим від сигарет, який вдихає вагітна, практично моментально потрапляє у кров. Це надає додаткове навантаження на нервову та серцево-судинну систему, а також на печінку вагітної. Згодом це може позначитись на розвитку та здоров'ї малюка.

Саме з цієї причини, слід негайно заборонити своїм домашнім та друзям диміти у вашій присутності. Ви повинні бути наполегливі та пояснити, що їх згубна звичка, робить негативний вплив на розвиток малюка та навіть може призвести до викидня.

Куріння при вагітності: поради лікарів

Коли вагітна палить, вона свідомо завдає шкоди не тільки своєму організму, але і своїй дитині. При цьому важливо звернути увагу, що ступінь впливу тютюнового диму залежить від триместру вагітності та часто призводить до плачевних наслідків.

Чи можна курити під час вагітності – 1 триместр

Перші 13 тижнів є найбільш критичними при виношуванні дитини, так як саме на цих термінах найчастіше відбуваються викидні. Саме з цієї причини куріння при вагітності на ранніх термінах є дуже небезпечним, так як тютюновий дим прискорює процес руйнування вітаміну С в організмі, робить судини ламкими та негативно впливає на формування ембріона. На цьому етапі слід пам'ятати, що протягом першого триместру вагітності відбуваються основні процеси та ембріон перетворюється у повноцінну людину, тому так важливо, щоб вагітна не курила та не вдихала сигаретний дим.

Вагітність та куріння – 2 триместр

Даний період вважається найбезпечнішим для жінки та малюка, правда, в цей час малюк активно росте та набирає вагу, тому активно поглинає вітаміни і будь-які інші речовини, які потрапляють до організму мами. Іншими словами, якщо в цей період майбутня мама буде курити, то вона завдасть непоправної шкоди своєму здоров'ю та здоров'ю малюка.

Шкода куріння при вагітності – 3 триместр

На даному етапі жінці стає все важче виношувати дитину. Плід набирає вагу та постійно тисне на легені і сечовий міхур. Це призводить до кисневого голодування, тому, щоб уникнути гіпоксії плода дуже важливо, щоб вагітна не тільки якомога частіше дихала свіжим повітрям, а й уникала тютюнового диму, а тим більше не курила.

Шкода куріння при вагітності фото

Чи можна курити айкос при вагітності

Як лікарі, так і самі виробники попереджають про те, що куріння айкоса при вагітності небезпечно. Незважаючи на те, що нагрівання тютюну в цьому пристрої відбувається без вироблення чадного газу та смол, нікотин все ж робить негативний вплив на розвиток дитини. Останні дослідження показали, що шкода від куріння айкоса практично такий же, як і від куріння сигарет. З цієї причини, під час вагітності краще повністю відмовитись від цієї згубної звички.

Куріння під час вагітності: наслідки

Як впливає куріння на вагітність фото

Статистика показує, що у мам, які палять передчасні пологи трапляються набагато частіше. Більш того, куріння сигарет під час вагітності часто призводить до тяжких розладів, патологій та захворювань у малюка.

Ризик розвитку лейкозу

Внаслідок того, що нікотин впливає на формування кісткового мозку, частина клітин ембріона повноцінно не розвиваються. Такому маляті відразу після народження потрібна операція з пересадки кісткового мозку.

Ризик порушення кровообігу в плаценті

Всім прекрасно відомо, що після кожної викуреної сигарети судини спазмуються. Більш того, окис вуглецю, яку жінка вдихає разом з сигаретою змішується з гемоглобіном. В результаті плід відчуває нестачу кисню, що негативно позначається на його розвитку.

Ризик розриву плаценти

Якщо жінка курила під час вагітності, вона додатково навантажувала серцево-судинну систему. Внаслідок такого навантаження часто виникають патології плаценти, які призводять до її розриву та перериванню вагітності.

Гострий дефіцит поживних речовин

Постійне спазмування судин плаценти блокує надходження важливих мікроелементів дитині. Саме тому, вагітній дівчині слід пам'ятати про те, що кожна викурена сигарета позбавляє дитину важливих мікроелементів.

Ризик розвитку вроджених вад

Токсини, які надходять до організму з нікотином можуть призвести до розвитку вад та дефектів у зовнішності – появи заячої губи або вовчої пащі.

Аномалії розумового розвитку у малюка

Останні дослідження показують, що діти, мами яких курили протягом всієї вагітності, дуже часто відстають за розумовим розвитком. Як правило, проявляється це у невмінні концентруватись та затримці мовного розвитку.

Ризик розвитку гіперкінетичного синдрому

Через ураження головного мозку, у дитини можуть з'являтися мимовільні скорочення м'язів обличчя та тіла. Такі напади можуть бути дуже небезпечними для життя дитини.

Зростає загроза смертності

Гінекологи та неонатологи стверджують, що кожна сигарета здатна спровокувати смерть малюка.

Як впливає куріння на вагітність: правда і міфи

Про шкоду куріння, а особливо для вагітних, написано багато статей та книг, однак і сьогодні є жінки, які впевнені в тому, що можуть курити під час вагітності і це ніяк не вплине на здоров’я крихти. Для того щоб розібратись, як шкодить куріння вагітній жінці, розглянемо шість основних міфів.

Міф №1. Не можна різко кидати курити

Багато дівчат цікавляться питанням, чи можна різко кидати курити при вагітності. Це пов'язано з усталеною думкою про те, що різка відмова від цієї звички може призвести до втрати дитини. Правда: Відмова від куріння дійсно може спровокувати стрес, однак якщо вагітна буде продовжувати палити, то наслідки можуть бути набагато серйознішими. Куріння сигарет призводить до патологій плоду, відшарування плаценти, гіпоксії плода, а також патології розвитку головного мозку.

Міф №2. Дорогі сигарети преміум класу не принесуть шкоди дитині

Це помилкова думка, так як якісні сигарети просто приємніші на смак та мають більш легкий аромат, однак організму жінки та здоров'ю малюка вони приносять таку ж шкоду.

Міф №3. Можна не зовсім кидати, а курити менше

Деякі вважають, що можна повністю не відмовлятися від сигарет під час вагітності, а курити дві-три сигарети в день або перейти на кальян та електронні сигарети. Ця думка також є хибною, так як навіть мінімальна кількість смол та нікотину, що потрапляють в кров вагітної, завдають непоправну шкоду здоров'ю дитини.

Міф №4. У період планування вагітності та зачаття дитини куріння не є небезпечним

Це брехня, так як перші дні та місяці вагітності дуже важливі для розвитку малюка. Саме в цей час формуються всі важливі органи маленької людини.

Міф №5. Багато жінок курили під час вагітності та у них все добре

Ніколи не орієнтуйтеся на кого-то в таких питаннях. Якщо їм пощастило, це зовсім не означає, що пощастить вам. Не варто ризикувати заради своєї примхи, краще відмовитись від поганої звички та подбати про здоров'я малюка.

Міф №6. Якщо вагітна, яка палить відчуває себе добре, значить у неї все добре

Гарне самопочуття мами не є доказом того, що з дитиною також все в порядку. Необхідно періодично робити обстеження.

Як вагітній кинути курити?

Як вагітній кинути курити фото

Бажаєте знати, як кинути курити під час вагітності з найменшими ризиками та без стресу для організму?

Медичний центр «Луч» прийде вам на допомогу в цьому питанні. У центрі проводять сеанси лазерної терапії від нікотинової залежності. Завдяки тому, що дана методика лікування абсолютно нешкідлива, вона безпечна навіть для вагітних. А головне, що вже після першого сеансу, ви зможете без нервів та ломки відмовитись від сигарет.

 
Рейтинг: 0/5 - 0 голосов

Часті питання на тему:
"Куріння при вагітності"

Гінекологи, педіатри та вчені авторитетно заявляють, що кожна сигарета шкодить розвитку ембріона та може призвести до незворотних наслідків. Саме тому вагітним потрібно відмовитись від сигарет відразу після того, як вони дізналися про своє цікаве положення, а ще краще зробити це на етапі планування.

Ступінь впливу тютюнового диму залежить від триместру вагітності. Під час І триместру тютюновий дим робить судини ламкими та негативно впливає на формування ембріона. Під час II триместру вживання нікотину може блокувати засвоєння вітамінів та мікроелементів, що завдає непоправної шкоди здоров'ю матері та дитини, а під час ІІІ триместрі – призводить до гіпоксії плода.

У курящих мам передчасні пологи трапляються набагато частіше. Більш того, куріння під час вагітності призводить до важких патологій та захворювань. У таких мама дуже високий ризик порушення кровообігу в плаценті та розриву плаценти, через постійну гіпоксію у малюка можуть розвиватися вроджені вади, він може відставати в розвитку, збільшується ризик розвитку гіперкінетичного синдрому та зростає загроза смертності.

Щоб зменшити шкоду від куріння при вагітності майбутній матусі необхідно не тільки відмовиться від сигарет, але і не перебувати в компанії курців. Справа в тому, що пасивне куріння завдає не меншої шкоди, ніж активне, тому так важливо, щоб навколо вагітної взагалі не було сигаретного диму.

Відмова від куріння під час вагітності дійсно може спровокувати стрес, однак якщо вагітна буде продовжувати палити, то наслідки можуть бути набагато серйознішими. Саме тому кидати курити під час вагітності не тільки можна, а й необхідно.

Щоб кинути палити з найменшими ризиками та без стресу для організму, звертайтесь до медичного центру «Луч». Тут проводять сеанси лазерної терапії від нікотинової залежності. Методика лікування абсолютно нешкідлива та безпечна навіть для вагітних. А головне, що вже після першого сеансу, ви зможете без нервів та ломки відмовитись від сигарет.

Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: