Що таке запій і чим він небезпечний?

Зміст статті

Запій – це хворобливий стан, який являється наслідком постійного вживання спиртних напоїв у необмеженій кількості. Більшість людей помилково вважають, що запій виникає в результаті нестійкого характеру та слабкої волі, однак насправді, запій – це досить серйозне захворювання, що вимагає негайної медичної допомоги.

Вченими вже давно доведено, що алкоголь в малих дозах стимулює вироблення ендорфіну – гормону радості. Саме тому, багато людей, а особливо ті, у яких є схильність до алкогольної залежності починають вживати спиртне з будь-якого приводу або навіть без нього. Така поведінка викликає звикання. Більш того, після закінчення певного проміжку часу, для досягнення ейфорії потрібна більша кількість спиртного, тому залежність стає все більш жорсткою. І коли людина починає безперервно випивати, вона непомітно для себе уходить в стан запою.

Що таке запій

Чим небезпечний запій?

Щоб знати, як вивести із запою, необхідно розуміти в якій стадії знаходиться людина. Прийнято розрізняти три основні стадії запійного стану.

  • Перша – початкова стадія. На цьому етапі тривалість запою дуже коротка, але людина в нього уходить навіть після одноразового прийому алкогольних напоїв.
  • Друга – на цьому етапі час запою збільшується, проте між запоями все ще можуть бути перерви.
  • Третя – людина постійно вживає спиртні напої та вийти із запою самостійно йому досить важко, практично нереально.

Більш докладно про ці стадії можете прочитати в нашій статті «Стадії алкоголізму»

Правильний вихід з запою необхідний кожному, хто перебуває в цьому стані, так як тривале вживання спиртних напоїв викликає інтоксикацію, яка негативно відбивається на загальному стані організму. Через те, що страждає нервова система людина стає дратівливою та агресивною, у неї знижується пам'ять та спостерігаються галюцинації.

Чим небезпечний запій

Стан запою вкрай небезпечний для серцево-судинної системи. У людини з'являється тремор, сильно підвищується артеріальний тиск, зростає ризик інсульту та інфаркту.

Варто звернути увагу, що хронічний алкоголізм негативно позначається не тільки на здоров'ї, але і на соціальному житті людини. Вона деградує, перестає працювати, втрачає контакт з рідними та близькими. Саме тому так важливо своєчасно звернутись до фахівців, які допоможуть організувати грамотне виведення із запою, очистять організм від алкоголю та допоможуть повернутись до повноцінного життя.

Головні симптоми запою

Сучасна медицина ділить запої на справжні та несправжні. Крім того виділяють короткочасні та тривалі запої.

  • Помилковий запій, його ще часто називають псевдо запоєм, характеризується прийомом алкогольних напоїв протягом 7 – 10 днів. Далі людина самостійно припиняє прийом алкогольних напоїв внаслідок втоми, або внаслідок впливу зовнішніх факторів.
  • Істинний запій – триває від двох тижнів до кількох місяців. Людина не здатна відмовитись від алкоголю, навіть якщо їй потрібно йти на роботу або виконати якісь домашні справи. Всі зобов'язання здаються їй малозначущими, головними є тільки вживання спиртних напоїв. Відмовитись від прийому алкоголю людина здатна тільки в разі тяжкої інтоксикації організму.

При цьому фахівці відзначають, що у людей, які страждають на хронічний алкоголізм найчастіше зустрічається змішана картина двох типів запоїв з домінуванням одного з них. Варто зазначити, що обидва ці типи запоїв виникають та розвиваються абсолютно однакового. А в міру того, як людина регулярно вживає алкоголь, його природні захисно-компенсаторні механізми слабшають та тривалість запоїв збільшується. Що ж стосується клінічної картини запою, то вона також постійно змінюється. Це залежить від зменшення толерантності до алкоголю, зміни особистості та психологічної деградації.

Запій фото

Короткочасні та тривалі запої характеризуються непереборною тягою до спиртних напоїв. Це призводить до того, що при перших ознаках протверезіння людина не просто відчуває потребу в алкоголі, а має величезне бажання випити якомога більше. Тяга до алкоголю повністю виходить з-під контролю, а коротких проміжків тверезості вистачає тільки, щоб знайти нову порцію алкоголю.

Варто зазначити, що в такому стані людина не визнає своїх проблем, вона втрачає самоконтроль та перестає реально оцінювати ситуацію. Більш того, коли запій затягується на тривалий термін, вона може почати вживати алкоголь вкрай низької якості та навіть сурогати. А це може негативно позначитись на стані здоров'я, привести до отруєння та навіть до смертельного результату.

Як лікувати запій?

Головним самообманом людей, які зловживають алкогольними напоями або знаходяться в стані запою є те, що вони свято вірять у те, що можуть самостійно припинити пити в будь-який момент. Більш того, навіть якщо їм вдасться самостійно зупинитись, це може бути дуже небезпечно для їх життя. Пов'язано це з тим, що різка відмова від алкоголю без правильної дезінтоксикації організму може призвести до таких ускладнень, як судоми, інсульт, інфаркт, гіпертонічний криз, біла гарячка та навіть набряк мозку. Саме тому вихід із запою просто неможливий без кваліфікованої медичної допомоги.

Центр лікування алкоголізму «Луч» має все необхідне для швидкого та ефективного виведення людини із запою, незалежно від тривалості та тяжкості випадку. Досвідчені фахівці центру підберуть індивідуальний медикаментозний курс по зняттю інтоксикації, виведуть із запою та нададуть рекомендації щодо подальших методів лікування, які допоможуть людині назавжди забути про пристрасть до алкоголю. Кількість - 4593

Рейтинг: 5/5 - 1 голосов

Часті питання на тему:
"Що таке запій і чим він небезпечний?"

Запій - це захворювання, яке вимагає негайної медичної допомоги. Воно виникає внаслідок постійного вживання спиртних напоїв в необмежених кількостях. У запойного стану буває три стадії і чим вище стадія, тим важче вивести людину з цього стану без наслідків, тому так важливо при такому стані якомога швидше звернутися до фахівців.

Тривале вживання спиртних напоїв викликає інтоксикацію, яка негативно відбивається на загальному стані організму. Страждає нервова система людина стає дратівливою та агресивною, у неї знижується пам'ять, спостерігаються галюцинації. Часто з'являється тремор, сильно підвищується артеріальний тиск, зростає ризик інсульту та інфаркту. Більш того, людина деградує, перестає працювати, втрачає контакт з рідними та близькими.

 

Щоб правильно вивести людину зі стану запою та допомогти організму відновитися максимально швидко, необхідна допомога професіоналів. Тільки доктор зможе правильно визначити ступінь запою, встановити тяжкість стану здоров'я людини із залежністю та підбере курс лікування, який поверне хворого до повноцінного здорового життя.

Кількість крапельниць залежить від стану людини, але в будь-якому випадку для виведення з запою необхідно поставити мінімум три крапельниці.

Ціна однієї крапельниці від запою - 850грн., кількість крапельниць призначає лікар залежно від стану людини.

Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: