Болі в шиї психосоматика, причини зажимів і спазмів

Зміст статті

Сильна напруга, обмежена рухливість та біль в шиї приносить безліч незручностей в життя кожного. В такому стані людина не може нормально повертати голову у всі боки, в нього проявляється загальмованість, головний біль, нудота. Безумовно, є безліч медичних причин та захворювань, які викликають неприємні відчуття в шиї, але дуже часто біль в шиї психосоматична.

У зв'язку з тим, що шия забезпечує рухливість голові та саме в цій частині тіла знаходяться не тільки кровоносні судини та лімфатичні вузли, а й інші життєво важливі органи, дуже важливо підтримувати її нормальне функціонування.

Болі в шиї фото

Причини болю в шиї – психосоматика або хвороба

Практично кожна людина хоч раз у житті відчувала біль в шиї. І щоб швидко усунути цю біль, важливо правильно встановити причину та почати лікування.

Основні медичні причини

  • Захворювання хребта – артроз, грижі міжхребцевих дисків, порушення функцій міжхребцевих суглобів.
  • Травма –забій або підвивих хребців.
  • Ендокринні або інфекційні захворювання.
  • Ревматичні захворювання.

Крім того, медики окремо виділяють болі в шиї, викликані міофасціальним синдромом. До цієї групи належить:

  • переохолодження;
  • перенапруження м'язів;
  • розтягнення зв'язок.

При всіх цих болях часто спостерігається спазм шийних м'язів, що призводить до обмеження рухливості. Як правило, при правильному лікуванні такі болі проходять протягом трьох – п'яти днів.

Болі в шиї психосоматика фото

Варто звернути увагу, що кожне захворювання шийного відділу хребта проявляється по-своєму, а це значить, що знаючи основні симптоми, ви будете розуміти, до якого лікаря вам необхідно звернутись за допомогою.

Остеохондроз

Остеохондроз фото

Це дегенеративно-дистрофічні ураження хребта шийного відділу з'являється внаслідок руйнування або деформації міжхребцевих дисків. Зниження еластичності дисків викликає спочатку перевантаження міжхребцевих суглобів та защемлення нервових корінців, що призводить до артрозу та больового синдрому.

Дисфункція фасеткових суглобів

Дисфункція фасеткових суглобів фото

Одна з найчастіших причин виникнення больових відчуттів в шиї. Через те, що хрящ стоншується, на суглобових поверхнях утворюються остеофіти. Ці кісткові розростання здавлюють нервові закінчення, що і викликає тупий біль, яка при зміні положення шиї може посилюватися. При такій дисфункції біль може віддавати в плече, скроню, вухо або потилицю.

Шийна мієлопатія

Шийна мієлопатія фото

Біль виникає через постійно здавлену грижу, що викликає порушення кровообіг в спинному мозку. При такій патології біль виникає не тільки в шиї, а й віддає на плечі та область лопаток. Часто німіють кінцівки, з'являються проблеми з дрібною моторикою, погіршується пам'ять та з'являється запаморочення. Більш того, біль не зникає навіть після прийому сильних знеболюючих.

Протрузії та грижі міжхребцевих дисків

Грижі міжхребцевих дисків фото

Цей стан призводить до компресії спинного мозку, що викликає порушення чутливості рук та сильного больового синдрому. Як правило, при такому захворюванні біль проявляється праворуч або ліворуч, в залежності від вогнища ураження. Біль може посилюватися при обертанні або нахилі голови.

Хлистова травма

 

Хлистова травма фотоДану травму хребта викликає різке згинання шиї. Найчастіше це трапляється при ДТП або при падінні. Під час удару відбувається пошкодження м'язів та хребців шийного відділу. Наслідками таких травм бувають не тільки сильні болі в шийному відділі і головні болі, а й порушення рухливості шиї, стомлюваність та запаморочення.

Ревматоїдний артрит

При даному захворюванні больовий синдром в шиї супроводжується втратою чутливості рук. Часто супроводжується больовими відчуттями в області очних ямок та лоба.

М'язовий спазм

Затиск в шиї психосоматика фото

Викликаний одночасним спазмуванням м'язів грудей, шиї і голови. Така компресія призводить до сильного больового синдрому та порушення кровопостачання. При такому стані біль та скутість в шиї найчастіше проявляється вранці. Біль як правило ниючий, однак при різких рухах шиї вона може посилюватися.

У тих ситуаціях, коли ви повністю обстежелись та не змогли встановити причину, то причина болю або зажиму (затиску) шиї – психосоматика.

Психосоматика болю в шиї

Чому болить шия фотоДуже часто психосоматичними причинами болю в шийному відділі є психологічні травми, стресові переживання, хронічна перевтома, пригнічені емоції, життєві труднощі та перенапруження шийно-плечової області.

Більш того, коли в житті людини відбуваються ситуації, які він не здатний прийняти на підсвідомому рівні, то відбувається затиск в шиї – психосоматика якого полягає саме в небажанні сприймати цю ситуацію.

Чому болить шия - психосоматика

Іноді, біль в шиї може проявлятися в тих випадках, коли ви відчуваєте негатив до іншої людини, але вам доводиться з нею спілкуватися. Також зажим в шиї психосоматичний трапляється тоді, коли є інтелектуальне або емоційне перенапруження. Іншими словами, людина бере на себе занадто багато роботи або відповідальності і на її плечі в буквальному сенсі тисне тягар відповідальності.

Зажим в шиї психосоматика

Зажим в шиї психосоматичний проявляється і тоді, коли людина відмовляється дивитися на життєві ситуації під іншим кутом та не бажає щось змінювати у своєму житті. Через таку поведінку можуть зіпсуватись відносини з близькими та друзями, людина починає відчувати фізичне й емоційне напруження, внаслідок чого з'являється біль в шиї.

Затиск, зажим шиї психосоматичний часто відбувається при конфліктних або нервових ситуаціях на роботі. Коли людина знаходиться в стані постійного стресу, їй доводиться вести себе стримано та при цьому хвилюватися з приводу кожного прийнятого рішення, з'являється біль в шиї, плечах та хребті.

Психосоматика шиї: як позбутися болю

Безумовно, щоб усунути біль в шиї необхідно встановити справжню причину її появи. При цьому, є загальні рекомендації, які допоможуть вам позбавитись від такого болю.

  • Перестаньте бути впертим – спробуйте аналізувати, почніть мислити ширше та розглядати кілька точок зору.
  • Прислухайтесь до оточуючих та сприймайте критику – ви повинні навчитись розуміти та приймати ситуацію, а не пручатися.
  • Використовуйте кожен день афірмації – говорите собі щодня про те, що ви здатні бути гнучким та адекватно сприймати будь-яку ситуацію.

Медичний центр «Луч» – лікування психосоматичних болів в шиї

Безумовно, ви можете спробувати самостійно позбавитися від психосоматичних болів, але вийде це зробити тільки тоді, коли буде встановлена ​​справжня причина їх появи. Як правило, встановити ці причини досить складно, так як завжди існує безліч супутніх чинників. І тільки фахівець допоможе відокремити головне від другорядного та знайти причину появи болю в шиї.

Телефонуйте, психологи медичного центру «Луч» проведуть для вас сеанс у Кривому Розі, Киеві та Харкові, під час якого допоможуть розібратись в причинах появи болю, переосмислити життєві цінності та навчать по-іншому реагувати на труднощі та проблеми. Ми гарантуємо, що після курсу лікування в нашому центрі, ви назавжди забудете про боль або зажим в шиї.

Рейтинг: 0/5 - 0 голосов
Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: