Вагітність і алкоголь, чи можна вагітним пити?

Зміст статті

Для всіх батьків здоров'я дітей є найголовнішим в житті. Саме тому, відповідальні молоді люди планують вагітність. У цей період вони починають вести здоровий спосіб життя, відмовляються від вживання алкогольних напоїв та інших шкідливих звичок. При цьому, в більшості випадків, зачаття відбувається саме в стані алкогольного сп'яніння одного або навіть відразу двох майбутніх батьків. І для того, щоб зрозуміти, чи можна вживати алкоголь при зачатті та під час вагітності, необхідно розібратись у всіх нюансах його впливу на організм майбутньої мами та дитини. Саме це допоможе вам вирішити, чи будете ви вживати алкоголь при вагітності або все ж відмовитесь від нього на цей важливий період.

Алкоголь при вагітності фото

Алкоголь та зачаття: які наслідки

Процес зачаття нового життя передбачає злиття двох клітин – материнської та батьківської. А те, наскільки правильно буде відбуватись розвиток плода, багато в чому залежить від якості цих клітин та створених умов.

Варто звернути увагу, що вчені вже давно досліджують шкоду алкоголю в період планування зачаття, а також наслідки його вживання під час вагітності. Одні говорять про те, що у зв'язку з довгим часом дозрівання сперматозоїдів (близько 3-місяців), в процесі запліднення беруть участь сперматозоїди, які не піддаються впливу алкоголю. Інші авторитетно заявляють, що алкогольні напої миттєво діють на життєздатність сперматозоїдів. В результаті такого впливу, в заплідненні може взяти участь дефектний сперматозоїд, що в свою чергу призводить до розвитку генетичних захворювань.

Алкоголь і зачаття фото

Жіноча яйцеклітина дозріває набагато швидше. Раз на місяць вона готова до запліднення. Вчені відзначають, що прийом алкогольних напоїв в малих дозах до моменту запліднення навряд чи шкодять дитині, при цьому відразу після настання вагітності, навіть келих легкого вина може призвести до різних захворювань та загибелі дитини ще в утробі.

Крім того, вживання спиртних напоїв вагітною жінкою призводить до спазму судин пуповини та плаценти. Через це плід не отримує поживні речовини та кисень в достатній кількості.

Важливо зазначити, що негативний вплив на дитину в утробі надає не стільки алкоголь, скільки продукти його розпаду, наприклад, ацетальдегід. Вплив даної речовини може призвести до зміни ДНК та розвитку серйозних захворювань у дитини, як фізичних, так і психоемоційних.

Алкоголь під час вагітності та рівень шкоди від нього у різних триместрах

Якщо ще кілька років тому лікарі говорили, що червоне вино при вагітності в невеликих кількостях не принесе ніякої шкоди, то сьогодні вони категорично забороняють навіть пиво вагітним.

Шкода алкоголю фото

Вживати алкоголь в перший місяць вагітності категорично не можна. Саме в цей період формуються основні системи та органи, тому навіть ковток шампанського під час першого триместру вагітності, може призвести до плачевних наслідків.

На більш пізніх термінах вагітності малюк продовжує рости та розвиватись, він стає сильнішим та більш захищеним від негативного впливу хімічних речовин, які містяться в алкогольних напоях. При цьому, часте вживання шампанського при вагітності другого або третього триместру призводить до хронічної гіпоксії плода, що в подальшому негативно впливає на психічне та фізичне здоров'я малюка.

Вже давно доведено, що діти, мами яких зловживають спиртними напоями під час вагітності, відстають у фізичному та інтелектуальному розвитку, погано йдуть на контакт, мають проблеми з адаптацією, гірше засвоюють інформацію та вчаться в школі.

Чи можна вагітним пити алкоголь: як спиртне впливає на плід

Станом на сьогоднішній день критична доза алкоголю для вагітних не встановлена. Лікарі настійно рекомендують повністю відмовитись від спиртних напоїв ще на стадії планування вагітності, але якщо це з якихось причин неможливо, то доза повинна бути дійсно мінімальною.

Чи можна вагітним пиво?

Важливо звернути увагу, що пиво викликає набряки. Цей стан вкрай небезпечний для вагітних жінок, тому навіть безалкогольне пиво при вагітності є шкідливим. Пам'ятайте, що навіть безалкогольний варіант надає зайве навантаження на нирки, що може негативно сказатись на стані здоров'я жінки та дитини.

Чи можна вагітним пити алкоголь фото

Також варто звернути увагу, що сечогінний ефект пива вкрай негативно впливає на вітамінний та мінеральний обмін в організм. Разом із сечею з організму вимиваються натрій, магній, кальцій, калій та кальцій. Дефіцит цих мінералів негативно впливає на нормальне функціонування систем та органів.

Чи можна шампанське вагітним?

Вживання шампанського при вагітності може негативно позначитись на внутрішньоутробний розвиток дитини. Безумовно, якісне ігристе вино виробляють з кращих сортів винограду. Однак діоксид вуглецю, який міститься в напої, внаслідок бродіння, в парі з етиловим спиртом, можуть зробити згубний вплив на розвиток малюка, особливо на формування систем життєдіяльності та органів майбутньої людини.

Чи можна вагітним вино?

Червоне вино при вагітності фото

Багато фахівців і сьогодні сперечаються з приводу вживання вина вагітними. Одні категорично проти, а інші авторитетно заявляють, що на останніх термінах келих гарного вина може бути навіть корисним. Лікарі відзначають, що келих вина на пізніх термінах допомагає підняти гемоглобін, не тільки у вагітної, а й у плоду. При цьому всі фахівці говорять про те, що на етапі планування та в першому триместрі вагітності вживання будь-яких спиртних напоїв категорично заборонені.

Таким чином, лікарі рекомендують жінкам відмовитися від спиртних напоїв на період зачаття та вагітності. Більш того, вченими доведено негативний вплив алкоголю на зачаття дитини у чоловіків. Пов'язано це з тим, що статеві клітини, пошкоджені алкоголем, відновлюються тільки через три місяці. Саме тому лікарі рекомендують обом партнерам відмовитись від алкогольних напоїв відразу після того, як вони прийняли рішення стати батьками.

Що можна пити вагітним?

Що можна пити вагітним фото?

Тимчасова ейфорія від вживання алкогольних напоїв меркне в порівнянні з радістю материнства. А це означає, що майбутнім батькам не варто ризикувати здоров'ям малюка та мами, заради тимчасового задоволення. Тим більше, що під час виношування дитини можна та навіть потрібно пити всілякі чаї, морси, натуральні соки, квас, молочні коктейлі та каву в невеликих кількостях. Таким чином, спосіб життя майбутньої мами практично ніяк не зміниться в цьому сенсі.

Як допомогти вагітній, що зловживає спиртними напоями?

Якщо у вас або ваших близьких є проблеми з вживанням спиртних напоїв, то при плануванні вагітності, а тим більше при її настанні, необхідно терміново звернутись за допомогою до фахівців. Це допоможе народитись малюку міцним та здоровим.

Медичний центр «Луч» готовий прийти на допомогу в цьому делікатному питанні. Для лікування ми застосовуємо метод лазерного кодування від алкоголізму, який без болю та втручання до психіки людини допомагає позбутися від алкогольної залежності. Наші пацієнти без ломки та зайвих нервів відмовляються від спиртних напоїв.

Телефонуйте, менеджери клініки дадуть відповідь на всі питання та запишуть вас на сеанс лазерної терапії у зручний час.

Рейтинг: 0/5 - 0 голосов

Часті питання на тему:
"Вагітність і алкоголь, чи можна вагітним пити?"

Останні дослідження показали, що алкоголь в малих дозах не зашкодить плоду. При цьому, лікарі гінекологи та неонатологи наполегливо рекомендують відмовитися від алкогольних напоїв протягом усіх дев'яти місяців вагітності.

З огляду на той факт, що в безалкогольному пиві все ж міститься мінімум етилового спирту, а також те, що для підтримки смакових якостей застосовуються різні хімічні елементи, вагітним краще зовсім відмовитись від вживання пива, навіть безалкогольного.

На даний час існує безліч досліджень щодо вживання алкогольних напоїв вагітними. Жодне з цих досліджень не показало, що є якийсь допустимий мінімум, який можуть собі дозволити вагітні жінки. Таким чином, навіть келих шампанського може завдати непоправної шкоди плоду, тому від цього напою краще відмовитись.

Останні дослідження показали, що помірне вживання алкоголю молодою мамою не може завдати шкоди дитині. При цьому, регулярне вживання спиртних напоїв навіть в малих дозах призводить до зниження та навіть припинення лактації. Таким чином, на період годування груддю краще відмовитись від спиртних напоїв.

Лікарі настійно рекомендують повністю відмовитись від вживання спиртних напоїв під час вагітності. Це пов'язано з тим, що навіть ковток алкоголю може негативно сказатися на розвитку плода.

Зловживання алкогольними напоями знижує ймовірність завагітніти більш ніж на 60%. Крім того, лікарі репродуктологи рекомендують свідомим батькам заздалегідь готуватись до процесу зачаття та відмовитись від прийому спиртних напоїв ще на етапі планування.

Вживання алкоголю під час вагітності, особливо в першому триместрі, може спровокувати розвиток вад серця, захворювань внутрішніх органів, порушень в роботі центральної нервової системи, а також привести до фізичного недорозвинення, зовнішнім вадам та навіть загибелі плоду в утробі матері.

Контакти
м. Кривий Ріг, вул. Едуарда Фукса, 52
м. Київ, вул. Німанська, 6 (метро Дружби народів)
м. Харків, ст.м. Архітектора Бекетова, Пушкінська, 43
Час роботи
Пн-Пт: 09:00-18:00
Сб: 09:00-15:00
Нд: вихідний
Закрыть 

Обратный звонок: